Skóra oraz włosy potrzebują nawilżenia

Nawilżenia potrzebuje cały nasz organizm razem i każda jego część osobno. Najbardziej nawilżenia potrzebują jednak skóra oraz włosy. Wszystko przez to, że skóra i porastające ją włosy to warstwa izolująca organizm od środowiska. Środowisko za sprawą różnych warunków pogodowych i zanieczyszczeń, wpływa na nie niekorzystnie, zwłaszcza je przesusza. Przez nawilżenie organizm pozostaje w fantastycznej kondycji zarówno pod względem urody, jak też pod względem zdrowia. W związku z tym należy spożywać produkty nawilżające i używać kosmetyków nawilżających. Dla skóry i włosów najlepsze działanie wykazują kremy, balsamy oraz olejki.

Aloes, czyli cud nawilżenia

Najlepszy w nawilżaniu okazuje się aloes. Podobnie jak kaktus, aloes to roślina należąca do sukulentów. Oznacza to więc, że gromadzi ona w swoich liściach wodę, przez co może żyć w suchym powietrzu i w suchej glebie. Właśnie dlatego najczęściej spotyka się tego typu rośliny na pustyniach lub w gorącym klimacie. Ale woda w liściach pomaga nie tylko im przetrwać w trudnych warunkach środowiskowych, lecz pomóc też nam. Coraz popularniejsze stają się soki z aloesu, które nawilżają nas od wewnątrz. Od dawna popularnością cieszą się jednak kosmetyki z aloesu, które nawilżają nas od zewnątrz.

Kosmetyk nawilżający numer 1 – krem

Nawilżenie to główna domena kremów, ale nie jedyna. Kremy oprócz tłuszczów zawierają też cenne substancje w tym witaminy. W związku z tym oprócz nawilżenia zapewniają odżywienie. Godny polecenia krem dla męskich włosów i skóry to NIVEA for Men.

Kosmetyk nawilżający numer 2 – balsam      

Nawilżenie to cecha rozpoznawcza balsamów. Balsamy zawierają tłuszcze, ale też wodę. Co za tym idzie nawilżają, ale też oczyszczają i łagodzą wszelkie podrażnienia. Godny polecenia balsam dla męskich włosów i skóry to balsam do brody Damn Good Soap.

Kosmetyk nawilżający numer 3 – olejek

Nawilżenie fundują jednak przede wszystkim olejki. Kryją one oleje nawilżające, a oprócz nich oleje eteryczne. Nawilżenie idzie więc w parze z nadawaniem zapachu, niekiedy naprawdę obłędnego. Godne polecenia olejki dla męskich włosów i skóry to olejek Captain Fawcett 87 oraz olejek Apothecary 87.

Jedność oraz różnorodność olejków

Olejki do brody, bo tak brzmi pełna nazwa olejków, sprawdzają się fantastycznie i na brodzie, i na fryzurze. Nie różnią się one specjalnie pod kątem olejów nawilżających – znajdują się wśród nich olej jojoba, olej arganowy, olej z winogron, olej ze słonecznika i olej z moreli. Różnią się one natomiast pod kątem olejów eterycznych – znajdują się wśród nich olej z róży, olej z pelargonii, olej z lawendy, olej z bergamotki, olej z grejpfruta, olej z pomarańczy i olej z drewna sandałowego. Olejki dzieli się zatem na kwiatowe, owocowe oraz drzewne.

Rate this post