Warto wziąć pod uwagę fakt, iż pędzel do golenia to jeden z najważniejszych akcesoriów, którego potrzebuje mężczyzna. Jego podstawowym zadaniem jest skuteczne wytworzenie piany oraz przeniesienie jej na twarz. Podzielić je możemy na te wykonane z naturalnego włosia oraz syntetycznego. W zależności od jakości wykonania znajdziemy je w różnych cenach.

Rodzaje włosia używanego do produkcji pędzli.

Do najczęściej spotykanych należy zaliczyć te, które są wykonane z syntetycznej, nylonowej szczeciny. Takie pędzle posiadają najczęściej włosie, które charakteryzuje się dobrą wydajnością podczas wytwarzania piany do golenia. Do niewątpliwych zalet tego typu produktów należy przede wszystkim szybkie schnięcie. Użytkownicy chwalą je za miękkość, co sprawia, że ich użytkowanie jest przyjemne i nie podrażnia nawet wrażliwej skóry twarzy. Pędzle wykonane z włosia borsuka nazywane są Badger. Tego typu pędzle należą do tych najbardziej zróżnicowanych pod kątem stosowania różnych odmian włosia. Odmiana włosia na ogromny wpływ na cenę produktu. Produkty wykonane z włosia borsuka posiadają doskonałe właściwości. Nie wchłaniają one wody, a znajduje się pomiędzy włosiem niejako uwięziona. Sprawia to, że użytkownicy chwalą je bardziej podkreślając, że schną one znacznie szybciej niż te syntetyczne. Kolejnym zauważalnym przez konsumentów atutem jest fakt, że nie zmieniają one swoich właściwości po dłuższym czasie użytkowania.

Na rynku spotkać możemy produkty wyposażone we włosie ze szczeciny dzika. Niewątpliwą zaletą pędzli wyposażonych w tego typu włosie jest fakt, że są łatwiej dostępne. Za produkt tj. pędzel do golenia ze szczeciną dzika konsumenci płacą znacznie mniej, co wskazywać mogłoby na ich mniejszą jakość, natomiast faktem jest że produkty te posiadają wielu zwolenników. Włosie to jest sztywne i zapewnia intensywny masaż skóry twarzy. Włosie dobrze wchłania wodę i nasiąka. Jednak użytkownicy skarżą się na fakt, że muszą być dosyć długo moczone wcześniej w ciepłej wodzie. Wielu nie zachęca także drapiące włosie, które z upływem czasu powoli zanika.

Pędzel do golenia z włosia borsuczego.

Pędzel do golenia pure badger Muhle

Pure badger to najtańszy i najgorszy rodzaj włosia borsuka. Jego włosie posiada ciemnobrązowy lub czarny kolor. Włosie w tego rodzaju produktach jest przycinane maszynowo dlatego pędzel do golenia z takim włosiem nie jest polecany mężczyznom o wrażliwej skórze.

Pędzel do golenia Best Badger Simpson

Best Badger to włosie ze średniej półki cenowej. Występują one w dwóch rodzajach jedne przycinane mechanicznie natomiast drugie nieprzycinane(przycinane końcówki). Jakość włosia jest zdecydowanie lepsza niż w Pure. Kolor włosia jest trochę jaśniejszy od Pure Badger ale dalej jest jasnobrązowy. Użytkownicy tego typu produktu zdecydowanie mniej narzekają na nieprzyjemne drapanie.

Pędzel do golenia Fine Badger - Muhle

Wyróżnić także można Super Badger (zwany również Fine Badger), którego włosie jest na najwyższym poziomie. Włosie to jest zdecydowanie bardziej miękkie i drobniejsze. Podstawową cechą odróżniającą te produkty od swoich gorszych produktów jest akumulacja wody i ciepła zdecydowanie szybciej co powoduje dużo szybszą czynność produkcji piany.

Pędzel do golenia Silvertip Badger - Merkur Vision

 

Silvertip Badger to zdecydowanie najlepsze włosie. Stosowane jest w najdroższych produktach. Pozyskiwane jest z najdelikatniejszego włosia borsuka, układane ręcznie z włosia bardzo delikatnego w odpowiedni kształt główki co sprawia brak podrażnień na nawet najwrażliwszych skórach twarzy. Włosie posiada jasne końcówki z czarnym pierścieniem.

Podsumowując

Pędzel do golenia Silvertip Badger Muhle nr 1 edition

Produktów na rynku jest dosyć dużo, większy problem pojawia się z dostępnością. Przy wyborze należałoby się dobrze zastanowić nad jakością włosia. Podstawowe pędzle z niskiej jakości włosiem borsuczym lub sztucznym oscylują w granicach 100-200 złotych. Najwyższej jakości produkty potrafią osiągnąć kwotę 1300-1500 złotych. Jest nim między innymi pędzel do golenia MUHLE EDITION Nr 1 – carbon. Za taki produkt należałoby zapłacić około 1349 złotych, choć możemy trafić na nieco niższą ofertę cenową. Na cenę wpływa fakt, że to akcesoria do golenia dla najbogatszych mężczyzn, natomiast włosie wykonane jest z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Delikatnie tańszą alternatywą okazuje się pędzel MUHLE Edition NR 2, do którego produkcji wykorzystana została chińska laka. Spotkać się możemy tylko z najlepszymi opiniami o ww. produktach, jednak trudno nie być zadowolonym z pędzla do golenia za ponad 1000 złotych. Standardowi, mniej zamożni klienci, mogą być zainteresowani nieco bardziej pospolitymi akcesoriami z włosiem borsuczym jakości Best Badger lub tańszymi produktami z półki Fine Badger. Ceny tych produktów zawierają się w kwotach 200-350 złotych.

Rate this post