Obecnie mężczyźni mogą usuwać niechciane owłosienie za pomocą różnych urządzeń i przyrządów. Wśród tych, które cieszą się największa popularnością wymienić można maszynki systemowe. Są one skonstruowane w taki sposób, że po zużyciu ostrza wystarczy wymienić wkład, bez konieczności zakupu nowego narzędzia. Jest to zatem rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż maszynki jednorazowe, a jednocześnie wygodne, ponieważ wymiana ostrzy nie sprawia trudności. Maszynki systemowe są obecnie produkowane przez wiele firm. W Polsce jedną z najbardziej popularnych marek jest Gilette (na większą ilość informacji o Panu Gillette w artykule) . Produktami tej firmy, na które zasługują na szczególne zainteresowanie są maszynki Gillette Mach 3.

System tnący wyposażony w potrójne ostrza

Wkłady Gillette mach 3 sztuk 8Mach 3 to maszynka wyposażona w system potrójnych ostrzy, które bez trudu dostosowują się do kształtu twarzy każdego mężczyzny i usuwają włoski nawet w trudno dostępnych miejscach. Posiada pasek nawilżający z dodatkiem aloesu oraz witaminy E, który zapewnia skórze właściwe nawilżenie, przeciwdziałając wysuszeniu i podrażnieniom spowodowanym goleniem. Dzięki zastosowanej tutaj wygodnej rączce maszynka dobrze trzyma się w dłoni. W omawianej serii znalazł się także model Mach 3 Turbo. Jest to maszynka posiadająca trzy ostrza z powłoką zmniejszającą tarcie, pasek nawilżający oraz dziesięć listków napinających, które umożliwiają łatwe usuwanie owłosienia niezależnie od kształtu twarzy danego mężczyzny. Maszynka zapewnia komfortowe golenie i pozwala na szybką stylizację zarostu. Zastosowany w niej pasek nawilżający blaknie wraz ze zużywaniem się ostrzy, informując użytkownika o zbliżającej się konieczności wymiany wkładu. Mach 3 Sensitive to natomiast model, który został stworzony przede wszystkim z myślą o mężczyznach posiadających wrażliwą skórę. Maszynka wyposażona jest w specjalny pasek nawilżający Lubrastip z aloesem i witaminą E. Jej zaletą są także miękkie, ochronne mikrolistki, które mają korzystny wpływ na stan skóry. Szczególnie interesującą propozycję stanowi Gillette Mach 3 Power. Jest to model łączący technologię ostrzy Gilette z ostrzami PowerGlide. W efekcie maszynka łagodnie ślizga się po skórze, wysyłając kojące mikrodrgania, dzięki którym golenie jest jeszcze bardziej komfortowe. Model ten, podobnie jak Mach 3 Turbo, posiada dziesięć elastycznych listków napinających, pasek nawilżający oraz ostrza z powłoką zmniejszającą tarcie. Zastosowany tutaj innowacyjny system zapewnia łatwą i szynką wymianę wkładów, podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z tej serii. Koszt zakupu jednostkowego jest dosyć wysoki, jednak w wielu sklepach możliwe jest zakupienie ich w zestawach, co znacznie obniża koszty. Należy jednak uważać na podróbki Gillette Mach 3, które niekiedy pojawiają się w Internecie.

Porównanie z największym konkurentem

Gillette Mach 3 Turbo maszynka systemowaWarto zwrócić uwagę na to jak oceniają tę serię mężczyźni, którzy wypróbowali również inne maszynki systemowe. Zdaniem użytkowników maszynki z serii Mach 3 zapewniają wygodne, dokładne i bezpieczne golenie, ale znaczna część mężczyzn lepiej ocenia inną propozycję firmy, czyli maszynka Gillette Fusion. Pod względem cenowym korzystniejszym rozwiązaniem jest jednak pierwsza z tych serii. Konkurencję dla omawianych maszynek mogą także stanowić propozycje firmy Wilkinson, która podobnie jak Gilette zyskała w Polsce dużą popularność. Szczególne znaczenie ma seria Wilkinson Quattro Titanium Precision. Są to maszynki, które także zostały wyposażone w pasek nawilżający. Dodatkowo jest to pierwszy na świecie model maszynki systemowej, w której zastosowano trymer do stylizacji zarostu, który przydaje się wielu mężczyznom. Jednak maszynki te nie posiadają ostrzy wywołujących mikrodrgania, które zastosowano w Mach 3 Turbo. Dodatkowo ostrza w Mach 3 nie są ułożone tak gęsto jak w przypadku maszynek Wilkinson, dlatego nie ma tutaj problemu zapychania maszynki włosami w trakcie golenia, co ma istotny wpływ na komfort użytkowników. Według wielu użytkowników maszynki Gillette Mach 3 zwyciężają również pod względem wytrzymałości ostrza, chociaż nie wszyscy mężczyźni zgadzają się z tą opinią. Produkty oby marek łączy to, iż są bardzo łatwo dostępne. Maszynki oraz poznaczone do nich wkłady można zakupić w każdej drogerii oraz w wielu sklepach internetowych. Pozytywnie oceniany jest także wygląd produktów obu tych firm. Maszynki Wilkinsona są bardziej klasyczne, natomiast te marki Gilette bardziej nowoczesne. Zdania na temat tego, które z nich prezentują się lepiej są zatem podzielone, ze względu na różne gusta poszczególnych mężczyzn.

Muhle r85m3

Warto także uwypuklić także aspekt iż producenci maszynek które można określić jako ekskluzywne prezenty dla mężczyzn także używają systemu Mach 3 do swoich produktów gdzie rączka jest przygotowana z ekskluzywnego materiału jak drewno lub stal natomiast sam system użyty jest Gillette Mach 3. Bardzo ciekawym przykładem takiego produktu jest maszynka ze stajni Muhle R85M3.

Gillette Mach 3 naprawdę dobrze goli

Seria Gillette Mach 3 ceniona jest także dlatego, że bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku mniejszego, jak i większego zarostu, nie wywołując przy tym podrażnień skóry. Jest to zasługa systemu potrójnych ostrzy z powłoką zmniejszającą tarcie w trakcie golenia, a także zastosowanego tutaj paska nawilżającego. Za zaletę tej serii należy uznać również zróżnicowanie oferty, ponieważ wśród maszynek znajdują się modele przystosowane do potrzeb różnych mężczyzn. Jako wadę tych maszynek wielu użytkowników wskazuje koszt zakupu, jednak zaznaczają oni, iż jakość uzasadnia wyznaczoną przez producenta cenę. Warto pamiętać o tym, że ceny w poszczególnych sklepach są różne, dlatego wskazane jest porównanie oferty kilku sprzedawców.

Najbardziej znany oraz najpopularniejszy przedstawiciel maszynek systemowych

Maszynki systemowe polecić można zarówno mężczyznom rozpoczynającym golenie, jak i tym, którzy golą się już od dawna i posiadają mocny zarost. Ci pierwsi mają bowiem zagwarantowane bezpieczeństwo, natomiast drudzy mogą zapewnić sobie proste i szybkie golenie. Doskonale sprawdzają się także w przypadku wrażliwej skóry, która łatwo ulega podrażnieniom w trakcie golenia innymi przyrządami. Gillette Mach 3 to jedne z najpopularniejszych obecnie marek maszynek systemowych w naszym kraju. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tej serii można stwierdzić, że zainteresowanie proponowanymi przez Gilette maszynkami jest w pełni zrozumiałe. Są to bowiem przyrządy, które bardzo dobrze spełniają swoje zadanie i spełniają oczekiwania użytkowników. Co bardzo ważne, produkty są łatwo dostępne, natomiast ich cena jest adekwatna do jakości.

Rate this post