Jeżeli podjęliście już decyzję, że golenie na mokro jest dla was najkorzystniejszym rozwiązaniem, to poniżej znajdziecie krótki poradnik, który pozwoli wam odpowiedzieć na pytanie jaka jest najlepsza maszynka do golenia jako typ urządzenia. Pozwoli on Wam odpowiednio dobrać rodzaj maszynki do waszych upodobań lub możliwości ekonomicznych.

Najlepsza maszynka do golenia czy istnieje taka ??

Maszynka jednorazowa

Najlepsza maszynka do golenia jednorazowaNajtańszym produktem oraz najbardziej popularnym aktualnie na rynku jest maszynka jednorazowa. Pojęcie to jest dosyć teoretyczne, ponieważ maszynką tą można się golić od kilku do kilkunastu razy. Głównymi powodami, dla których nie możemy się już ogolić jest wyczerpanie się paska nawilżającego lub stępienie się ostrzy. Wykonana jest ona w całości z tworzywa sztucznego, a uchwyt pokryty jest często gumą lub tworzywem sztucznym nieślizgającym się. W większości wyposażone są one również w ruchomą główkę, która może się poruszać w jednym wymiarze i dopasowuje się do kształtu twarzy w jednym pociągnięciu. Urządzenia te posiadają od 1-3 ostrzy, które służą do golenia zarostu. W zależności od wrażliwości skóry polecane jest używanie maszynek z większą ilością ostrzy z drugiej strony więcej ostrzy powoduje także zmniejszenie prawdopodobieństwa zacięcia przy goleniu.

Maszynka systemowa

Najlepsza maszynka do golenia systemowaDrugim co do popularności urządzeniem do golenia są maszynki wielokrotnego użytku z wymiennymi ostrzami tzw. systemowe. Maszynki charakteryzują się dość dużą żywotnością gdzie oczywiście po regularnej wymianie ostrzy maszynka ta może nam służyć nawet od 3-5 lat. Wkłady również zmienia się po spełnieniu jednego z dwóch warunków: koniec paska nawilżającego lub s tępienie się ostrza. Posiadają one od 3-5 ostrzy ustawionych progresywnie. Każdy wkład również wyposażony jest w 10-15 listków napinających skórę. Z drugiej strony ostrzy znajduje się pasek nawilżający, który w niektórych maszynkach zawiera technologię minimalizującą tarcie skóry. Golenie maszynkami systemowymi jest dosyć bezpieczne i ryzyko zacięcia niewielkie. Według wielu urządzenie te jest uważane jako najlepsza maszynka do golenia, jednak mają one duży mankament w postaci ceny. Sama maszynka nie jest droga ale ostrza to już wydatek rzędu kilkunastu PLN za sztukę.

Maszynka na żyletki

Najlepsza maszynka do golenia na żyletkiPrzedostatnim typem urządzeń do golenia jest maszynka na żyletki. Podstawową cechą tej maszynki jest to, że goli bardzo dokładnie. Dokładność ta może być regulowana, ale niejednokrotnie ustawienie nawet na najmniejszą dokładność powoduje częste zacięcia. Jest to urządzenie, którym golenie wymaga już trochę wprawy ale jednocześnie daje najwięcej satysfakcji. Maszynki te można podzielić na jedno częściowe lub 2-3 częściowe gdzie tu podstawowym kryterium jest niezawodność 2-3 częściowych oraz szybsza możliwość umycia maszynki. Można także je podzielić na produkty z otwartym grzebieniem (bardzo agresywna) lub zamkniętym. Te z zamkniętym przeznaczone są dla większości użytkowników jednakże maszynka ustawiona na maksymalną wartość uważana jest także na bardzo agresywną. Wybór w tym segmencie może nie jest szczególnie wielki ale niemalże każda Maszynka na żyletki wykonana jest bardzo przyzwoicie pod względem wizualnym. Utrzymane są one także w różnej kolorystyce co po zakupie kilku akcesoriów takich jak stojak, pędzel, kubek, komplet taki ma prawo stać się bardzo ładną ozdobą niemalże każdej łazienki. Podstawową jednak cechą odróżniającą od plastikowych odpowiedników jest długowieczność. Po odrobinie czasu poświęconemu sprzętowi może ona być używana dobre kilkadziesiąt lat(znane sa przypadki odziedziczenia maszynki po dziadku, które dalej służą).W dłuższej perspektywie zakup nawet dosyć drogiej maszynki na żyletki będzie uzasadnionym pod względem ekonomicznym zakupem. Żyletki są bardzo tanie a jedo ostrze wystarcza na 4-8 goleń. Zdecydowanie jest to najlepsza maszynka do golenia pod względem ekonomicznym. Aby uzyskać więcej informacji o maszynkach na żyletki proponujemy zajrzeć w link.

Brzytwa do golenia

Najlepsza maszynka do golenia brzytwaOstatnim urządzeniem charakteryzującym bardzo dużą agresywnością jest brzytwa do golenia. Jest to tradycyjne golenie stosowane z powodzeniem od paruset lat. Aktualnie dorobiliśmy się 2 rodzajów brzytew. Brzytwy standardowe oraz te z wymiennym ostrzem. Mogą one również się różnić długością ostrza ale to już jest kwestia preferencji właściciela. Z jednej strony zakup dobrej brzytwy może być bardzo drogi, jednakże dobrze utrzymana brzytwa posłuży nam na całe życie. Golenie brzytwą jest bardzo trudne. Nie ma tu urządzenia które jest nam w stanie skorygować kąt lub docisk ostrza, dlatego też raczej skierowana jest dla osób które już chwilę goliły się za pomocą maszynki na żyletki.

Aby odpowiedzieć na pytanie jaka jest najlepsza maszynka do golenia, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie ile pieniędzy mamy na zakup, ile czasu chcemy spędzać przy goleniu i czy mamy jeszcze jakieś upodobania lub przeciw wskazania dodatkowe. Typy urządzeń wyżej opisane pozwolą wam wybrać sprzęt taki, jaki będzie dla was najkorzystniejszy.

Rate this post