Osoby pragnące cieszyć się piękną, gładką skórą muszą pamiętać o regularnym usuwaniu zbędnego owłosienia. Obecnie dostępnych jest wiele metod depilacji. Różnią się one między sobą na przykład pod względem trwałości osiągniętego efektu. Wybierając te sposoby depilacji, które pozwalają na usunięcie włosów wraz z cebulkami można zapewnić swojej skórze gładkość na długi czas. Urządzeniem, które daje możliwość pozbycia się owłosienia razem z cebulkami jest depilator. Poniżej znajduje się prosty, uniwersalny poradnik depilatorów, z którego dowiesz się najważniejszych informacji potrzebnych do zakupu niezbędnego urządzenia dla każdego mężczyzny. Dla zdobycia większej wiedzy innych użytkowników przytoczone są również oceny użytkowniczek dotyczące danego urządzenia. (Z powodu bardzo szybkich zmian cen zalecane jest kliknięcie w link bądź miniaturkę, w celu przeglądnięcia aktualnych propozycji cenowych sklepów internetowych, przygotowaną przez jedną z najlepszych i najpopularniejszych porównywarek internetowych Ceneo.pl)

WyglądNazwaPółka cenowaTypOcena użytkowników 0-5
Depilator Barun Silk Epil 7 781Braun Silk Epil 7 781ŚredniaPęsety4.5
Depilator Rowenta EP 1025
Rowenta Ultra Compact EP 1025Tania
Pęsety4.4
Depilator Remington EP 7030Remington EP7030ŚredniaPęsety4.5
Depilator Philips Satinelle Hp 6423-00
Philips Satinelle 6423/00Tania
Dyskowy
4.3
Depilator Silk Epil xelle 5180Braun Silk-épil Xelle 5180ŚredniaPęsety4.6
Depilator Laserowy Lumea SC 2004Philips Lumea SC2004Bardzo WysokaLaserowy4.6
Depilator Laserowy Remington IPL6000FRemington IPL6000F WysokaLaserowy4.3
Depilator Braun 7791Braun Silk Epil 7 791ŚredniaPęsety4.5
Depilatory Philips HP6420Philips HP 6420/00TaniaDyskowy4.0
Depilator Panasonic ES WU 11Panasonic ES-WU 11TaniaPęsety4.2
Depilatory Rowenta Lovely EP 3130Rowenta Lovely EP 3130TaniaPęsety3.9
Depilator Philips HP 6365Philips SatinTouch HP 6365TaniaPęsety4.1
Depilator Laserowy Silk n Flash&Go GlideSilk n Flash&Go GlideWysokaLaserowy3.2
Depilator HP 6576Philips SatinPerfect HP 6576

ŚredniaDyskowy4.4
Depilator Braun 3170 BOXBraun 3170 Box

TaniaPęsety3.9
Depilator Laserowy Babyliss G910EBaByliss G910EWysokaLaserowy4.0
Depilatory Braun 3270
Braun Silk Epil 3 3270 ESTaniaPęsety4.2
Depilator Laserowy Remington IPL 4000
Remington IPL 4000ŚredniaLaserowy3.6
Depilatory Braun Silk Epil 5 5185
Braun Silk Epil 5185ŚredniaPęsety4.3
Panasonic ES-ED90Panasonic ES-ED90ŚredniaPęsety4.4
Depilatory Braun Silk Epil 5 5280
Braun Silk Epil 5280ŚredniaPęsety4.4
Braun Silk Epil 7281
Braun Silk Epil 7281ŚredniaPęsety4.4
Depilator Rewenta EP 9300Rowenta EP 9300ŚredniaPęsety4.0
Depilator Laserowy Philis Lumea SC 1991Philips Lumea SC1991Bardzo WysokaLaserowy4.3
Depilator Laserowy Silk n sensepilXLSilk n SensepilXL 65000Bardzo WysokaLaserowy4.2
Depilator Philips SatinPerfect HP6570Philips SatinPerfect HP6570/00ŚredniaPęsety4.4

Poniższa lista jest wersją skróconą listy najlepszych depilatorów, aby móc przeglądnąć pełną listę zapraszamy na pełną listę depilatorów.

Historia Depilatora

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że depilatory pojawiły się w sprzedaży jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwsze urządzenia nie były oczywiście tak skuteczne jak te, które wykorzystywane są współcześnie. Postęp technologiczny umożliwił jednak stworzenie depilatorów, które bardzo dobrze usuwają włosy, a jednocześnie są bezpieczne dla ludzie skóry i mniej bolesne niż pierwsze tego typu urządzenia. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów depilatorów. Można podzielić je na grupy wykorzystując różne kryteria.

Depilator pęsetowy, dyskowy, a może laserowy

Często stosuje się podział ze względu na budowę głowicy. W takim przypadku wyróżnia się depilator z głowicą z pęset bądź dysków. Kolejny podział dotyczy sposobu zasilania. Można zatem wybrać urządzenie zasilane sieciowo, akumulatorowo lub w sposób sieciowo-akumulatorowy. Dodatkowo depilatory różnią się między sobą pod względem obudowy, nasadek oraz dodatkowych funkcji i wyposażenia. Odrębną grupę stanowią depilatory laserowe. Są to urządzenia, które przy pomocy wiązki światła niszczą cebulki włosów wraz z korzeniami, a zatem zapewniają najlepsze efekty depilacji. Wykorzystuje się je przede wszystkim w profesjonalnych klinikach i salonach kosmetycznych, ale dostępne są również urządzenia przeznaczone do użytku domowego.

Wybierając depilator należy zwrócić uwagę na to, aby było to urządzenie solidne, a zarazem dostosowane do potrzeb osoby, która będzie z niego korzystać. Najłatwiej wygląda sytuacja w przypadku sposobu zasilania. Modele zasilane sieciowo są lżejsze, a zatem można je polecić wszystkim tym, którzy depilują się głównie we własnym domu, gdzie mają zapewniony stały dostęp do prądu. Dla osób często podróżujących lepszą propozycją będą natomiast urządzenia zasilane akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo. Należy jednak zwrócić uwagę na długość kabla depilatora zasilanego sieciowo lub czas pracy akumulatora w przypadku urządzeń akumulatorowych. Czas potrzebny do dokładnego usunięcia owłosienia z nóg wynosi nawet 30 minut. Bardzo ważne jest zatem to, aby akumulator nie rozładowywał się przed zakończeniem depilacji. Z tego względu powinno się zakupywać takie urządzenia, które pozwalają na przynajmniej 30-40 minutową pracę. Wybór pomiędzy depilatorem z głowicą dyskową lub pęsetową bywa zwykle trudniejszy. Urządzenia wyposażone w dyski chwytają za jednym razem większą ilość włosków, a zatem depilują szybciej i dokładniej. Warto dodać, iż dyski mogą być metalowe bądź ceramiczne, przy czym te drugie są bezpieczniejsze dla skóry. Depilatory pęsetowe mogą mieć od 18 do 40 pęset, przy czym im większa jest ich liczba, tym depilacja staje się szybsza oraz dokładniejsza. Mniejsza ilość pęset sprawdza się w trakcie depilacji niewielkich obszarów, takich jak okolice bikini, lecz może sprawiać pewne problemy podczas depilacji nóg. Najlepszym rozwiązaniem są zatem depilatory z dyskami ceramicznymi bądź większą ilością pęset. W przypadku chęci zakupu urządzenia laserowego należy natomiast liczyć się z dużym wydatkiem, ponieważ wadą tych urządzeń jest wysoka cena. Zaleca się także sprawdzenie prędkości obrotów elementów depilujących. Największą wygodę zapewniają te urządzenia, w których istnieje możliwość regulacji prędkości. Wyższe obroty oznaczają bowiem skuteczniejszą, lecz także bardziej bolesną depilację. Zazwyczaj wykorzystywany jest dwustopniowy system regulacji prędkości.

Funkcje dodatkowe depilatorów

Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie i funkcje dodatkowe, które mają istotny wpływ na komfort użytkownika. Osoby mające problem z wrastającymi włoskami powinny zdecydować się na urządzenie z nasadką złuszczającą. Nie posiada ona pęset i jest szorstka w dotyku, dlatego dobrze złuszcza naskórek, a w rezultacie ograniczone zostaje ryzyko wrastania włosków. Dla szczególnie wrażliwych na ból natomiast najlepszym rozwiązaniem będzie głowica chłodząca, czyli pojemnik ze specjalnym płynem. Przed depilacją należy taką nasadkę zamrozić i nałożyć na urządzenie. Innym sposobem na ograniczenie bólu jest depilator z systemem masażu ultradźwiękami. W trakcie depilacji skóra jest masowana specjalnymi ultradźwiękami, co w znaczący sposób ogranicza ból związany z wyrywaniem włosków. Dużym ułatwieniem jest także funkcja mycia pod wodą, która ułatwia usunięcie nagromadzonych podczas depilacji włosków, a tym samym zachowanie urządzenia w czystości. Niektóre modele depilatorów posiadają dodatkowo lampkę, która podświetla depilowany obszar. W rezultacie łatwiej jest dokładniej usunąć włoski. W wyposażeniu mogą znajdować się również głowica startowa oraz goląca. Ta pierwsza to oddzielna nasadka z mniejszą ilością pęset. Jest ona szczególnie przydatna dla osób, które dopiero rozpoczynają korzystanie z depilatorów. Głowica goląca natomiast to nasadka z nożykami pokrytymi folią. Nie usuwa ono włosków wraz z cebulkami, a jedynie ucina je tuż przy skórze. Przydaje się ona przede wszystkim tym osobom, które wolą uniknąć bólu związanego z depilacją najbardziej wrażliwych partii ciała. Wybór takiego urządzenia to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż osobny zakup depilatora oraz golarki elektrycznej.

Przykłady najlepszych depilatorów

Depilator Rowenta EP 1025Rowenta Ultra Compact EP 1025

Duża ilość depilatorów dostępnych w sprzedaży sprawia, że wybór dobrego urządzenia może okazać się skomplikowany. Warto byłoby zatem zwrócić uwagę na te modele, które zyskały pozytywną opinię wśród dotychczasowych użytkowników, co oznacza, iż zasługują na polecenie innym. Pierwsza propozycja to idealne rozwiązanie dla tych, których interesują depilatory pęsetowe zasilane akumulatorowo. Takim modelem jest bowiem Rowenta Ultra Compact EP 1025. Firma Rowenta to jeden z najpopularniejszych obecnie producentów depilatorów elektrycznych, który oferuje szeroki wybór urządzeń. Wspomniany depilator wyposażony został w 24 pęsety, a także w taką samą liczbę kulek masujących, które wpływają na ograniczenie bólu związanego z usuwaniem owłosienia. W trakcie depilacji włoski zostają lekko uniesione, co ułatwia ich uchwycenie. Model ten posiada dwustopniowy system regulacji prędkości, co pozwala na szybszą bądź łagodniejszą depilację, w zależności od swoich potrzeb. Istnieje możliwość mycia go pod bieżącą wodą, co ułatwia zachowanie depilatora w czystości. Użytkowniczki tego urządzenia zwracają uwagę przede wszystkim na jego poręczność, wygodę użycia oraz cichą pracę. Bardzo ważną zaletą jest również niska cena, ponieważ jest to model zaliczany do depilatorów tanich.

Philips Satinelle 6423/00

Depilator Philips Satinelle Hp 6423-00

Kolejny model, na który warto zwrócić szczególną uwagę to model propozycja znanej holenderskiej firmy Philips. Depilator Satinelle HP6423/00 to urządzenie zasilane akumulatorowo z głowicą dyskową. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem włosków o długości nawet 0,5 mm. Głowica dostosowuje się do kształtu ciała, co pozwala na dokładne usunięcie owłosienia z trudniej dostępnych miejsc, takich jak pachy czy okolice bikini. Model ten posiada dwustopniową regulację prędkości depilacji, a także zaokrąglony uchwyt, który ułatwia pracę. Urządzenie zostało wyposażone w dwie dodatkowe nasadki. Pierwsza z nich przeznaczona jest do depilacji wrażliwych miejsc, natomiast druga to nasadka goląca. Do depilatora dołączono także etui umożliwiające bezpieczne przechowywanie oraz szczoteczkę do czyszczenia. Zastosowana tutaj głowica może być myta pod bieżącą wodą. Model ten również zaliczany jest do tańszej kategorii cenowej. Zdaniem użytkowniczek depilator Philips ten to jeden z najlepszych, jakie można nabyć za taką kwotę. Doceniona została także jego poręczność, łatwość i dokładność golenia oraz cicha praca.

Remington EP7030

Depilator Remington EP 7030Depilatory sieciowo-akumulatorowe to między innymi model Remington EP7030. Urządzenie zostało wyposażone w ruchomą głowicą, która posiada aż 40 par pęset, co zapewnia dużą dokładność podczas depilacji. Akumulatory pozwalają na 40 minutową bezprzewodową pracę. Model ten można wykorzystywać także pod prysznicem. Antypoślizgowy uchwyt oraz funkcja podświetlania miejsca depilacji ułatwiają usuwanie włosków. Urządzenie zostało wyposażone w trzy dodatkowe nasadki. Pierwsza z nich przeznaczona jest do depilacji mniejszych obszarów, druga do stosowania w przypadku miejsc szczególnie wrażliwych, natomiast trzecia to nasadka kątowa, jaka ułatwia usunięcie owłosienia w trudno dostępnych miejscach. Do depilatora dołączono etui oraz szczoteczkę do czyszczenia. Osoby, które zdążyły wypróbować ten model zwracają uwagę przede wszystkim na dokładność i łatwość depilacji. Doceniony został również zastosowany tutaj akumulator, możliwość używania pod prysznicem oraz przystępna cena. Urządzenie jest wprawdzie trochę droższe od dwóch wspominanych wcześniej modeli, jednak nadal można uznać je za tanie.

Braun Silk-Epil Xelle 5180Depilator Silk Epil xelle 5180

Osoby preferujące depilatory pęsetowe zasilane sieciowo powinny zwrócić uwagę na propozycję znanej, niemieckiej firmy Braun, a dokładniej na model Silk-épil Xelle 5180. Urządzenie to posiada aż 40 par ruchomych pęset, co zapewnia dokładność depilacji. Dołączona tutaj nasadka EfficiencyPro ustawia włoski pod kątem ułatwiającym ich usunięcie, a zarazem zwiększa depilowaną powierzchnię, co sprawia, że depilacja jest szybsza. Depilator posiada również lampkę Smart Light, która pomaga dostrzec i usunąć nawet najmniejsze włoski. Wypustki SoftLift unoszą natomiast płasko położone włosy, także te o długości nie przekraczającej 0,5 mm. W wyposażeniu dodatkowym znalazły się ponadto nasadka masująco-relaksująca oraz głowica startowa z rękawicą chłodzącą, a także kosmetyczka i szczoteczka do czyszczenia. Depilator Braun ten zyskał bardzo dobrą ocenę wśród dotychczasowych użytkowniczek. Kobiety zwracają uwagę przede wszystkim na wygodę depilacji, możliwość zastosowania depilatora nawet w przypadku szczególnie wrażliwych miejsc, ograniczenie bólu ze względu na wypustki masujące oraz na niewysoki koszt. Model ten można zaliczyć do depilatorów w średniej cenie.

Depilator Laserowy Remington IPL6000FDepilator Laserowy Remington IPL6000F

Warto zwrócić uwagę również na depilatory laserowe. Wszystkie tego typu urządzenia są droższe od zwykłych depilatorów, jednak również wśród nich występuje dość duże różnice w cenach. Jednym z tańszych, a zarazem bardzo dobrych urządzeń jest Remington IPL6000F i-Light Pro Face & Body. Urządzenie to można stosować do depilacji różnych partii ciała, także twarzy. Włoski usuwane są przy pomocy technologii Intense Pulse Light, która wykorzystywana jest w klinikach i gabinetach kosmetycznych. Zastosowana tutaj żarówka emituje aż 65000 impulsów świetlnych. Depilator ten zasilany jest sieciowo. Posiada specjalny czujnik skóry, który ułatwia pracę, a zarazem wpływa na bezpieczeństwo depilacji. Osoby korzystające z tego modelu zwracają uwagę przeze wszystkim na dokładność depilacji oraz trwałość osiągniętych rezultatów. Istotne jest również to, że stosowanie tego depilatora nie wywołuje żadnych problemów skórnych, a zatem jest on całkowicie bezpieczny.

Depilator jako jedna z możliwości usuwania owłosienia

Depilatory uważane są obecnie za jeden z najlepszych sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Za największą zaletę uznawana jest długa trwałość osiągniętego efektu, a także ekonomiczność takiego rozwiązania. Zakup depilatora jest bowiem większym wydatkiem niż na przykład kremów do depilacji bądź nożyków do golenia, jednak z czasem kwota ta się zwraca. Wadą może być bolesność depilacji, jednak istnieją sposoby na ograniczenie bólu związanego z wyrywaniem włosków. Osoby pragnąca zakupić depilator mają do wyboru dużą ilość urządzeń. Poszczególne modele znacznie się od siebie różnią, dlatego warto zwrócić uwagę na różne dostępne propozycje i wybrać urządzenie najlepiej dostosowane do swoich potrzeb. Należy przy tym pamiętać, że dobre produkty wcale nie muszą być drogie, czego najlepszym potwierdzeniem mogą być przedstawione modele, które zostały tutaj zaprezentowane.

Rate this post