Niektórzy mężczyźni pragną, aby ich twarz zawsze była idealnie gładka, natomiast pozostali są zwolennikami mniejszego bądź większego zarostu. Nie oznacza to jednak, że ci drudzy mogą zrezygnować ze strzyżenia swojej brody. Niekiedy okazuje się, że właściwa pielęgnacja jest w tym przypadku jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ odpowiednie przycięcie zarostu może sprawiać pewne trudności. Należy pamiętać o tym, że broda ma szansę prezentować się dobrze wyłącznie wtedy, kiedy do jej przycinania wykorzystuje się odpowiednie narzędzia. To właśnie dlatego wszyscy mężczyźni, którzy są zainteresowani posiadaniem ładnego zarostu, powinni zaopatrzyć się w dobry trymer do brody. A poniżej znaleźć można odpowiedź na pytanie jakie trymer do brody będzie najlepszym wyborem?

WyglądNazwaKategoria CenowaTypOcena użytkowników 0-5
Trymer Braun BT 7050
 

Braun Series 7000 BT 7050


ŚredniaTrymer do brody4.6 

Sprawdź Cenę


Maszynka do brody Panasonic ER GB80-S
 

Panasonic ER GB80-S


Bardzo wysokaTrymer do brody - maszynka do strzyżenia4.7 

Sprawdź Cenę


Philips Beardtrimmer BT 5270


WysokaTrymer do brody4.6 

Sprawdź Cenę


Trymer do brody Beardseries 9000 BT9290/32

Philips Beardtrimmer BT 9290


Bardzo wysokaTrymer do brody4.6 

Sprawdź Cenę


Trymer do brody Grundig mt 5531
 

Grundig MT5531


TaniaTrymer do brody-maszynka do strzyżenia- trymer do nosa i uszu4.1 

Sprawdź Cenę


Trymer do brody Babyliss e845e
 

Babyliss e845e


ŚredniaTrymer do brody4.3 

Sprawdź Cenę


Co to jest trymer do brody ?

Jest to maszynka elektryczna, która pozwala na kontrolowanie długości owłosienia. Różni się od zwykłej przede wszystkim tym, że nie usuwa włosków tuż przy skórze, natomiast pozwala na samodzielną regulację długości strzyżenia. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji, która pozwala na wybór właściwego dla siebie poziomu cięcia. Użytkownicy mają zatem zapewnioną pełną dowolność w zakresie stylizacji swojego zarostu. Trymer do brody to wynalazek z XX wieku. Nieustanne unowocześnianie tych urządzeń sprawiło, że dostępne teraz modele zapewniają znacznie większa wygodę niż te, z których korzystano kilkadziesiąt lat temu. Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się trymerów znacznie ułatwiło codzienne funkcjonowanie mężczyznom, którzy są zwolennikami eleganckiego zarostu. Aktualnie urządzenia tego typu to można znaleźć w asortymencie wielu firm, które produkują sprzęt AGD do pielęgnacji ciała. Użytkownicy mają zatem zapewniony duży wybór. Maszynka do brody to urządzenie, jakie może być zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź sieciowo-akumulatorowo. Najważniejsze jest jednak to, że każdy trymer do zarostu powinien być bardzo precyzyjny, aby możliwe było stylizowanie zarostu zgodnie z własnymi preferencjami. Maszynka do brody przypomina strzyżarkę do włosów, jednak posiada węższa ostrza, na skutek czego zapewnia dużą dokładność. Zmiana długości cięcia możliwa jest dzięki dodatkowym nasadkom, w które wyposażony jest trymer do brody lub wbudowanemu systemowi regulacji. Liczba dostępnych długości cięcia jest jedną z głównych różnic pomiędzy różnymi modelami maszynek. Duża ilość poziomów ułatwia wykonanie perfekcyjnej koziej bródki lub bokobrodów, jak również utrzymanie trzydniowego zarostu, który pragnie posiadać wielu mężczyzn.

Maszynka do brody czy urządzenie multifunkcjonalne ?

Niektóre spośród trymerów posiadają także inne nasadki, dzięki którym trymer można wykorzystać na przykład do usuwania włosów z uszu i nosa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które lubią urządzenia wielofunkcyjne. Część spośród dostępnych teraz maszynek łączy cechy trymera do brody oraz strzyżarki do golenia pozostałych partii ciała. Można zatem wykorzystywać urządzenie także do strzyżenia włosów na głowie bądź usuwania owłosienia z klatki piersiowej lub pach. Inna ważna różnica to wspominany już sposób zasilania. Trymer do zarostu zasilany sieciowo pracuje wyłącznie wtedy, kiedy jest podłączony to prądu. Maszynka do brody akumulatorowa powinna natomiast być podłączana do zasilania tylko raz na jakiś czas, aby naładować znajdujący się wewnątrz niej akumulator. Sieciowy trymer do brody polecany jest w szczególności mężczyznom, którzy zamierzają korzystać z urządzenia w domu, natomiast często podróżującym panom polecić można trymer to brody zasilany akumulatorowo bądź sieciowo-akumulatorowo. Czas ładowania oraz późniejszy czas pracy mogą być różne, w zależności od wykorzystanego w urządzeniu akumulatora. W niektórych przypadkach maksymalny czas pracy wynosi 30 minut, a w innych nawet trzykrotnie dużej. Podobnie jak i w przypadku innych maszynek do golenia istotną rolę odgrywają również ostrza, w które wyposażone zostały poszczególne urządzenia. Najczęściej wykonywane są one ze stali nierdzewnej lub ceramicznej, dzięki czemu zachowują dobry stan przez długi czas. Obecnie można zakupić trymer do brody, który posiada ostrza samoostrzące się podczas pracy. Zapewnia on użytkownikowi bardzo dużą wygodę, ponieważ nie ma potrzebny samodzielnego ostrzenia.

Komfort pracy z trymerem uzależniony jest również od innych jego cech, o czym można się przekonać, zwracając uwagę na kilka spośród najlepszych na rynku urządzeń. Ze względu na pozytywne opinie dotychczasowych użytkowników, trymery te zasługują na szczególne zainteresowanie.

Polecane trymery do zarostu w 2024 roku.

Maszynka do golenia brody Grundig MT5531Jednym z polecanych modeli jest Grundig MT 5531. Zdaniem użytkowników ten trymer do brody doskonale łączy wysoką jakość z niską ceną. Urządzenie zasilane jest w sposób akumulatorowo-sieciowy, a zatem można korzystać z niego po podłączeniu do sieci, jak i po wcześniejszym naładowaniu. Maksymalny czas pracy bezprzewodowej wynosi 25 minut. Maszynka ta posiada ostrza ze stali szlachetnej i ceramiczne. Możliwe długości strzyżenia wynoszą 2, 4, 6, 8 i 10 milimetrów. Dostępna jest także specjalna nasadka, która umożliwia strzyżenie 25 milimetrowe. Trymer do zarostu Grundig posiada również nasadkę do nosa oraz uszu. Co bardzo ważne, jest to urządzenie, jakie można wykorzystywać nie tylko do twarzy, ale i do innych części ciała. Szerokość trymera wynosi 14 milimetrów. Maszynka uznawana jest za łatwą w użyciu i trwała. Jej zaletą jest także cicha praca. W wyposażeniu dodatkowym znalazły się szczotka, pokrowiec, olej, podstawka do ładowania oraz zasilacz.

Trymer do brody Babyliss e845eKolejna maszynka do brody dostępna w 2024 to Babyliss E845E. Golarka do brody ta wyróżnia się między innymi tym, że posiada aż 30 stopniową regulację długości strzyżenia, od 0,5 do 15 milimetrów. Akumulatorowo-sieciowe zasilania pozwala na korzystanie z trymera zarówno po podłączeniu do prądu, jak i po naładowaniu akumulatora. Maksymalny czas pracy bezprzewodowej wynosi 40 minut. Trymer do zarostu Babyliss posiada ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Został wyposażony w lampkę kontrolną i wskaźnik naładowania. Długość strzyżenia regulowana jest za pomocą pokrętła. Urządzenie to jest wodoodporne, dlatego można bez problemu korzystać z niego pod prysznicem, jak również myć pod bieżącą wodą. W wyposażeniu dodatkowym znalazły się szczoteczka do czyszczenia oraz zasilacz. Jest to jeden z tańszych trymerów, którego użytkownicy docenili przede wszystkim dużą liczbę dostępnych długości strzyżenia, precyzję cięcia, wodoodporność i cichość pracy.

Trymer do zarostu Braun BT 7050Bardzo dobrą propozycją jest posiadające trymer do zarostu urządzenie Braun Series 7. Warto zauważyć, że urządzenie to zostało przystosowane do przycinania brody, a także do stylizacji fryzury. Posiada aż 12 ustawień długości, co ułatwia uzyskanie odpowiedniego rezultatu. Nasadki wyposażone są w system blokujący, dzięki czemu można bardzo łatwo ustawić odpowiednią długość cięcia i nie obawiać się tego, że przypadkiem zostanie ona zmieniona. Wykorzystano tutaj również podwójny system baterii, który zapewnia dużą moc, a tym samym ułatwia pracę. Po godzinnym naładowaniu akumulatora możliwe jest czterdziestominutowe golenie. Maszynka do brody Braun Series 7 posiada kontrolę LED, która wskazuje stan naładowania baterii, a w razie potrzeby sygnalizuje konieczność podłączenia do zasilania. Zastosowana tutaj wtyczka smart plug automatycznie dopasowuje się do napięcia w każdym kraju, dlatego użytkownicy nie narzekają na problemy w trakcie podróży. Co więcej, w zestawie znajduje się wygodna baza do ładowania. Urządzenie to można myć pod bieżącą wodą, co pomaga w utrzymywaniu czystości. Jest to trymer w średniej cenie, który uzyskał bardzo dobre oceny wśród dotychczasowych użytkowników. Zwracają oni uwagę na możliwość łatwej stylizacji według własnych preferencji, bezproblemową obsługę oraz wytrzymałość urządzenia.

Maszynka do brody Philips BT9290/32Wśród najlepiej ocenianych trymerów do brody wymienić można urządzenie marki Philips, a dokładniej model Beardtrimmer Series 9000. Jest to maszynka do brody, która zapewnia znakomitą dokładność, przede wszystkim ze względu na zastosowaną w niej prądownicę laserową. System laserowy wyświetla linię świetlną, która pomaga w wyznaczeniu linii zarostu przed jego przycięciem. W trakcie pracy użytkownik widzi, w którym miejscu włosy zostaną przycięte, dzięki czemu nie popełnia błędów, których efektem jest niezbyt ładny wygląd zarostu. Istotną zaletą jest także precyzyjność tego urządzenia. Proponowany przez markę Philips trymer do zarostu posiada regulację długości cięcia co 0,2 milimetra. Dodatkowo, maszynka zapewnia możliwość zablokowania wybranego ustawienia. Wykorzystany tutaj trymer jest dwustronny. Z jednej strony szerokość wynosi 32 milimetry, natomiast z drugiej 15. W maszynce tej znajdują się stalowe, samoostrzące się ostrza z zaokrąglonymi końcówkami, które zapobiegają podrażnieniom skóry. Urządzenie jest wodoodporne i posiada wyświetlacz LED. Po jednogodzinnym ładowaniu akumulatora możliwa jest sześćdziesięciominutowa praca. Trymer do brody Beardtrimmer Series 9000 zyskał bardzo dobrą ocenę wśród użytkowników, którzy zwracają uwagę głównie na łatwość i dokładność strzyżenia. Maszynka do brody pozwala na szybką stylizację zarostu, a jednocześnie jest cicha, wydajna oraz elegancka. Jedyną wadą jest jej cena. Jest to bowiem golarka do brody z wyższej kategorii cenowej, co jest zrozumiałe, ze względu na jego innowacyjność.

Podstawą w wyborze trymera do brody w 2024 roku  jest jakość przycinania oraz funkcjonalność

Dobry trymer do brody powinien przede wszystkim zapewniać możliwość stylizacji zarostu według preferencji konkretnego mężczyzny. Z tego względu warto decydować się na te urządzenia, które wyróżniają się pod względem ilości dostępnych długości cięcia. Należy także zwrócić uwagę na jakość ostrzy, ponieważ to właśnie one mają ogromny wpływ na dokładność strzyżenia i komfort pracy, a jednocześnie na wytrzymałość urządzenia. Nie oznacza to jednak, że dobry trymer do brody musi być drogi, czego najlepszym potwierdzeniem są niektóre spośród wskazanych powyżej urządzeń, jakie pomimo swojej niskiej ceny zyskały szczególne uznanie wśród użytkowników. W trakcie zakupów warto brać pod uwagę również opinie dotychczasowych użytkowników, które wskazują na to, czy dana maszynka do brody jest tak dobra, jak zapewnia jej producent, a tym samym czy jest to właściwy wybór. Po więcej informacji zapraszamy na Najlepsze Trymery do Brody.

 

4.9/5 - (23 votes)