Obecnie mężczyźni mają do wyboru różne metody usuwania niechcianego owłosienia. Według znacznej części panów najlepszym rozwiązaniem jest maszynka na żyletki. Po zapoznaniu się z aktualną ofertą można zauważyć, że liczba dostępnych propozycji jest naprawdę imponująca. Poszczególne maszynki różnią się między sobą pod wieloma względami. Istnieje kilka zależności które są bardzo ważne do dobrania idealnej maszynki na żyletki.

Maszynka jedno, dwu oraz trzy częściowa.

Maszynka na żyletki jednoczęściowa.

Te często określane są jako maszynki typu butterfly. Nie wymagają one rozkładania na części podczas wymiany żyletki. Ich zaletą jest także niskie ryzyko zacięć podczas golenia. Jednak maszynki takie są podatne na uszkodzenia i zużycie, a ich czyszczenie może sprawiać pewne trudności. Zainteresowanym nabyciem maszynek typu motylkowego polecić można takie produkty jak Merkur Vision. To elegancka, cienka maszynka, stworzona przez niemiecką firmę Solingen, która zdaniem ekspertów jest jedną z najlepszych na rynku. Zdecydowanie jest to maszynka na żyletki która zwraca na siebie uwagę pięknym pokryciem chromem i innymi względami m. innymi także ceną kilkuset złotową. Na uwagę zasługuje także inna niemiecka propozycja, czyli Timor Solingen. Polecana jest ona do małego zarostu oraz dla panów, którzy dopiero rozpoczynają golenie maszynkami, ze względy na małe ryzyko zacięć. Jej zaletą jest także niższa cena zaczynająca się już od kilkudziesięciu złotych.

Maszynka na żyletki dwuczęściowa.

Maszynki dwuczęściowe w większości składają się z uchwytu i długiej śruby, która jest w odpowiedni sposób przymocowana. Zapewniają stabilność ostrza oraz jego łatwą wymianę. Dla zwolenników tych maszynek wiele ciekawych propozycji przygotowała wspomniana już wcześniej firma Solingen. Warto zwrócić uwagę na przykład na maszynki Merkur 38C czy 34C. Obie umożliwiają wykorzystywanie żyletek od wszystkich producentów. Pierwsza posiada chromowany uchwyt, wykonany z nierdzewnego stopu metalowego. Przy drugiej wykorzystano natomiast chromowany lity mosiądz.

Niemiecka firma Muhle należy również do większych graczy rynku maszynek na żyletki oraz ma ona w sprzedaży bardzo szeroką gamę produktów m.inn. atrakcyjną i funkcjonalną maszynkę Muhle Sophist R44SR. Gładki uchwyt wykonany został ze stali szlachetniej z dodatkami ręcznie polerowanej żywicy.

Maszynka na żyletki trzyczęściowa.

Maszynka ta składa się z uchwytu wraz z gwintem, dolnej części głowicy, czyli grzebienia oraz górnej części głowicy, która nazywa się dekielkiem. Aby dokonać wymiany maszynki, należy rozłożyć ją na trzy części. To właśnie stanowi ich największą wadę. Zaletą takich maszynek jest natomiast łatwość czyszczenia i odporność na uszkodzenia. Dla preferujących je mężczyzn można polecić na przykład maszynkę Edwin Jagger DE89BL. To propozycja angielskiej firmy Sheffield. Jest to nowoczesny i elegancki model, którego uchwyt wykonany jest z chromowanego, ręcznie karbowanego metalu. Maszynka zapewnia bezpieczeństwo w trakcie golenia. Dla panów zainteresowanych tańszymi produktami doskonałą propozycją jest pochodząca z Niemiec Muhle R89. To łagodna maszynka, do której pasują żyletki każdego producenta. Uchwyt wykonano z metalu nierdzewnego, chromowanego.

Podział maszynek na żyletki ze względu na zastosowany grzebień(zamknięty lub otwarty).

Maszynka na żyletki z zamkniętym grzebieniem taka charakteryzuje się tym iż posiada płozę zmniejszającą ekspozycję ostrza na skórę. Zamknięty grzebień jest wskazany dla większości użytkowników zwłaszcza tych z wrażliwą skórą. Można powiedzieć że jest on za zdecydowanie łagodniejszy od otwartego grzebienia. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt że maszynki takie ustawione na duży kontakt ze skórą potrafią być także bardzo agresywne.

Natomiast z otwartym grzebieniem maszynka jest co do zasady bardziej agresywna dlatego skierowana jest ona dla osób bardziej doświadczonych użytkowników. Skierowana jest także do twardszego zarostu lub długiego. Niektórzy użytkownicy twierdzą także że mniej się zapycha pianą do golenia lub włosami.

Inne zależności w maszynkach na żyletki.

Maszynki różnią się między sobą także pod względem długości rączki oraz materiału, z którego uchwyt został wykonany. Dla mężczyzn o długich i smukłych palcach wygodniejsze będą maszynki z dłuższą rączką. Te posiadające grubszy i cieńszy uchwyt lepiej sprawdzą się w przypadku panów, których dłonie są bardziej masywne. Materiałem wykorzystywanym do produkcji uchwytu jest przede wszystkim metal. Niektóre rączki wykonane są z metalu połączonego z innymi materiałami, na przykład drewnem egzotycznym bądź żywicą syntetyczną. Wybierając maszynkę warto zwrócić uwagę na posiadane przez nią dodatkowe funkcje. Dużą wygodę zapewniają na przykład te modele, które wyposażone są w wielostopniowy system regulacji ekspozycji ostrza. Pozwala to bowiem na dostosowanie maszynki do swoich potrzeb i preferencji.

Maszynkę na żyletki należy dobrać idealnie pod siebie.

Wybór urządzeń jest bardzo duży, zależności także jest bardzo wiele a dobre, komfortowe golenie na mokro jest niezbędne dla każdego mężczyzny. Dlatego kluczowe jest dobranie urządzenia idealnie pod siebie po względem jakościowym, estetycznym jak i cenowym. Nie trudno dostrzec, iż maszynki różnią się pomiędzy sobą także ceną. W sklepach dostępne są bowiem zarówno takie modele, jakie można zakupić za 20 złotych, jak i maszynki, które wymagają wydania ponad 500 złotych. W przypadku panów, którzy dopiero zaczynają korzystanie z takich przyrządów, najlepszym rozwiązaniem będzie tańsza maszynka na żyletki. Drogie marki polecić można natomiast doświadczonym użytkownikom.

Rate this post