Maszynki na żyletki pozwalają mężczyznom na szybkie zgolenie zbędnego owłosienia. Produkcją takich maszynek zajmuje się teraz duża ilość firm. Istnieją jednak oferty, które zasługują na szczególną uwagę. Jedną z nich przygotowała firma Solingen, która proponuje mężczyznom serię maszynek na żyletki Merkur.

Najtańsze propozycje firmy Merkur

Maszynak na zyletki Merkur 41 CW ramach tej oferty dostępnych jest wiele interesujących propozycji. Małą sumę trzeba zapłacić na przykład za model 41 C. Jest to maszynka wyposażona w wygodną, antypoślizgową rączkę, posiadającą delikatne wypukłości uformowane w ładny, ozdobny wzór. Model ten wykonany został z chromowanego mosiądzu i posiada głowicę w formie otwartego grzebienia. 41 C to maszynka trzyczęściowa, która stanowi replikę maszynki Gilette z 1904 roku, podobnie jak model 42. Obie propozycje marki Merkur zyskały pozytywną opinię użytkowników, między innymi ze względu na swoją łagodność.

Merkur 33 CPośród najtańszych maszynek wymienić należy także model 33 C. Maszynka ta została wykonana z litego, chromowanego mosiądzu i posiada wygodną, antypoślizgową rączkę z radełkowanymi żłobieniami. Umożliwia korzystanie z żyletek wszystkich producentów. Jest polecana przede wszystkim dla panów golących się codziennie. Model 15 C to maszynka, która zyskała dużą popularność wśród użytkowników. Wykorzystany w niej otwarty grzebień ułatwia golenie dłuższego zarostu. Jest to maszynka trzyczęściowa, wykonana z litego chromowanego mosiądzu. Pozytywną opinię uzyskał również model 23 C. Posiada on wydłużoną rączkę z antypoślizgowymi żłobieniami, co zapewnia wygodę w trakcie golenia. Ta łagodna maszynka wykonana została z chromowanego mosiądzu i jest polecana do golenia codziennego zarostu. Posiada zamknięty grzebień, co odróżnia ją od maszynki Merkur 25 C, w której zastosowano grzebień otwarty. Niska cena jest także zaletą modelu 30 C. Posiada on antypoślizgowy uchwyt i jest zaliczany do maszynek łagodnych. Możliwe jest stosowanie żyletek wymiennych różnych producentów. W podobnych cenach można zakupić także modele: 20 C, 37 C Slant i 44 C. Pierwszy z nich posiada wydłużony uchwyt ABS w kolorze czarnym. Jest to maszynka trzyczęściowa, łagodna, w której zastosowano otwarty grzebień. Dobrze komponuje się z czarnymi pędzlami i akcesoriami tej marki. 37 C Slant to maszynka do golenia tradycyjnego, w której można stosować żyletki wszystkich producentów. Nazwa Slant pochodzi od unikalnego, asymetrycznego grzebień głowicy, który został w niej zastosowany. Ułatwia on usuwanie codziennego zarostu w trakcie golenia pod różnym kątem. Maszynka wykonana została z litego mosiądzu chromowanego i posiada żłobioną, antypoślizgową rączkę. Jest to elegancka maszynka uznawana za agresywną, dlatego sprawdza się w przypadku doświadczonych użytkowników. Model 44 C to natomiast maszynka łagodna, a jednocześnie bardzo nowoczesna. Posiada aluminiowy uchwyt i głowicę w formie zamkniętego grzebienia. Cechują ją duże gabaryty, ale zarazem lekkość, ze względu na wykorzystanie aluminium.

Produkty średniopółkowe

Maszynka Merkur 34CMaszynkami trochę droższymi są takie modele jak: Merkur 34 C, 38 C oraz 39 C Slant. Merkur 34 C to maszynka dwuczęściowa, wykonana z litego chromowanego mosiądzu. Posiada wygodną rączkę z radełkowanymi żłobieniami oraz zamknięty grzebień ułatwiający golenie krótkiego zarostu. Przez klientów uznana została za maszynkę średnioagresywną. 38 C to natomiast dwuczęściowa maszynka łagodna. Jest przystosowana do golenia tradycyjnego, codziennego. Jej okrągły, chromowany uchwyt wykonany został z nierdzewnego stopu metalowego w kolorze srebrnym. 39 C Slant posiada wspomniany już asymetryczny grzebień głowicy. Do tej dwuczęściowej maszynki pasują żyletki wszystkich producentów. Jest ona dość agresywna, przystosowana do doświadczonych użytkowników. Maszynka wykonana została z litego mosiądzu chromowanego. Jest ciężka, a przy tym elegancka i praktyczna.

W cenie którą można zaliczyć jako średniopółkową można nabyć np. modele: PROGRESS oraz FUTUR. Pierwszy z nich posiada wydłużoną rączkę antypoślizgową oraz nowoczesną, pięciostopniową regulację ekspozycji ostrza. To maszynka dwuczęściowa z długą śrubą, wykonana z litego mosiądzu chromowanego. FUTUR posiadają natomiast sześciostopniową regulację ostrza. Oba wymienione modele to maszynki dwuczęściowe, charakteryzujące się nowoczesnym designem. Pierwszy z nich posiada wykończenia z polerowanego chromu, a drugi z chromowanej satyny. Obie maszynki posiadają zdejmowany dekielek, który pozwala na szybką wymianę ostrza bez konieczności odkręcania śruby mocującej. Pasują do nich żyletki każdego producenta.

Maszynka Merkur Futur Za podobne pieniądze można nabyć maszynkę Futur Gold. Jest ona bardzo wygodna w użyciu. Podobnie jak poprzednie modele posiada sześciostopniową regulację ekspozycji ostrza oraz zdejmowany dekielek. Ta dwuczęściowa maszynka wykonana została ze stali nierdzewnej i posiada złote wykończenie. Nieznacznie droższe są modele Futur Chrom Satyna oraz Futur Chrom Polerowany. Także i w nich zastosowano sześciostopniową regulację ostrza i zdejmowany dekielek. Jak wskazuje nazwa modeli, pierwszy posiada wykończenie z satyny, a drugi z polerowanego chromu. Maszynki cechuje nowoczesny design.

Merkur model High endowy

Maszynka na żyletki Merkur Vision

Za najdroższy model tej marki czyli Merkur Vision trzeba zapłacić już zdecydowanie więcej. Przez wielu ekspertów został on uznany za najlepszą maszynkę na żyletki na świecie. To maszynka jednoczęściowa z innowacyjnym, skrzydełkowym mechanizmem wymiany żyletek. Posiada też płynną regulację ekspozycji ostrza. To model nowoczesny, posiadający ergonomiczny uchwyt. Został wykonany ze stali nierdzewnej i wykończony przy użyciu chromowanej stali.

Maszynki na żyletki z najlepszej niemieckiej stali

Wszystkie maszynki Merkur łączy wysoka jakość zastosowanych w nich materiałów, dbałość o szczegóły oraz to, że posiadają na uchwycie wygrawerowane logo producenta. Opinie użytkowników na temat poszczególnych modeli tej marki potwierdzają ich solidność. Obszerność zaprezentowanej oferty sprawia, że dostępne są w niej modele przystosowane do potrzeb różnych mężczyzn.

 

Rate this post