Każdy mężczyzna powinien wybrać taką metodą golenia, która zapewnia mu największą wygodę. Dla niektórych panów najlepszym rozwiązaniem okazują się maszynki na żyletki. Przeglądając dostępne w sklepach propozycje można zauważyć, że liczba tego typu maszynek jest teraz bardzo duża. Możliwe jest jednak wskazanie wśród nich takich, które wyróżniają się ze względu na swoją wysoką jakość. Na szczególną uwagę zasługują na przykład propozycje niemieckiej firmy Muhle.(Z powodu bardzo szybkich zmian cen zalecane jest kliknięcie w link bądź miniaturkę, w celu przeglądnięcia aktualnych propozycji cenowych sklepów internetowych, przygotowaną przez jedną z najlepszych i najpopularniejszych porównywarek internetowych Ceneo.pl).

Wszyscy ci, którzy zdecydowali się zakupić produkt tej marki, muszą dokonać wyboru maszynki spośród wielu dostępnych rodzajów. Poszczególne modele różnią się pod kilkoma względami, między innymi ceną. Za maszynkę na żyletki tej niemieckiej firmy trzeba zapłacić od około trochę powyżej stu złotych do nawet ponad tysiąca złotych. Warto zatem przyjrzeć się bliżej zarówno tym tańszym, jak i droższym propozycjom.

Najtańsze produkty Muhle też są wysokiej jakości

Maszynka na zyletki Muhle R106

Jedną z najtańszych maszynek jest model R106. Doskonale nadaje się ona do golenia codziennego, czyli krótkiego zarostu. Można do niej stosować żyletki każdego producenta. Maszynka składa się z trzech części i jest zaliczana do łagodnych. Jej głowicą jest zamknięty grzebień. Gładki uchwyt wykonano z żywicy syntetycznej.

Bardzo podobnym urządzeniem do golenia tej firmy to model R89. Jest ona bliźniaczo podobna to wyżej wymienionej jednak posiada pewne różnice. Maszynka ta różni się od poprzedniej ze względu na uchwyt, który w tym przypadku jest chromowany i wykonany ze stopu metalu nierdzewnego. Żyletkowiec ten przez wielu jest uważany za klasyk, w Internecie jest wiele debat czy maszynka ta jest najlepsza maszynką na żyletki w dosyć niskiej cenie. Bardzo dobrym zdaniem opisującym ten produkt jest zdanie „Muhle 89 jest idealnym kompromisem miedzy delikatnością golenia a jego skutecznością”

Nie tylko golenie żyletkami

Maszynka do golenia Muhle R220Trochę więcej trzeba wydać na zakup maszynki R220, która pochodzi z tej samej serii co dwa przedstawione wcześniej modele. Producent tutaj zastosował różne rodzaje głowicy i w zależności od konkretnego modelu to można podłączyć wkłady systemowe do maszynki Gillette Fusion, Gilette Mach 3 bądź normalne żyletki. Posiada wykonany z termicznie impregnowanego jesionu uchwyt, który jest gładki i zwężany w kierunku głowicy.

MAszynka do golenia Muhle R336W podobnej cenie nabyć można maszynkę R336. To modele z serii VIVO, która charakteryzuje się uchwytami w lekko pękatym kształcie oraz żłobioną podstawą, jaka zapewnia łatwe zawieszenie maszynki bądź pędzla na stojaku. Tak jak powyżej w tej serii zastosowano różne rodzaje głowic które mogą korzystać z wkładów systemowych jak i z używanych przy tradycyjnym goleniu żyletek. Akcesoria z tej serii doskonale sprawdzają się przy goleniu zarówno na sucho, jak i na mokro. Bardzo dobrze radzą sobie także z dłuższym zarostem. Podczas ich produkcji wykorzystano ręcznie polerowaną żywicę o wysokiej jakości oraz termicznie impregnowane drewno śliwy.

Maszynki nieco lepsze, a na pewno troszkę droższe

Maszynka na żyletki Muhle R74SRMaszynkami w średniej cenie są to takie modele jak na przykład R74SR oraz R76SR. Oba pochodzą z nowoczesnej serii STYLO. Ich uchwyty wykonane są zostały szlachetnej żywicy syntetycznej. Golarki te posiadają eleganckie, niklowane wykończenie podstawy oraz elementów stalowych i mosiężnych. Na uchwycie znajduje logo producenta. Modele te zaliczane są do maszynek łagodnych i składają się z trzech części.

Maszynka do golenia Muhle R85M3 Trochę droższymi maszynkami są Muhle R85SR oraz R42SR, które można nabyć za mniej niż kilkaset złotych. Są to modele pochodzące z prestiżowej serii SOPHIST. Pierwszy posiada zaokrąglony, ręcznie polerowany uchwyt wykonany z naturalnego drewna grenadil. Do stworzenia podstawy wykorzystano natomiast chromowany metal. Uchwyt drugiej wykonany jest z naturalnego bawolego rogu. SOPHIST to nazwa pochodząca od angielskiego słowa, które w tłumaczeniu na polski oznacza „wytworny” oraz „wyrafinowany”. Akcesoria z tej serii są zatem wykonane z najlepszej jakości materiałów, takich jak porcelana, róg naturalny czy wspomniane już drewno grenadil. Seria cechuje się też elegancją i doskonałością formy.

Maszynki bardzo dobrze wyglądające na półce w łazience

Maszynka do golenia Sophist R85

Maszynki niemieckiej marki w cenie około 500 złotych wzwyż to najdroższe standardowe propozycje tej firmy. Można wśród nich wymienić na przykład takie modele jak Muhle R42 czy R85. Są to maszynki pochodzące z przedstawionej już wcześniej serii SOPHIST, które uznawane są za luksusowe.

Maszynka do golenia Muhle Sophist R44Jedną z najdroższych obecnie maszynką niemieckiej firmy jest model SOPHIST R44. Posiada on uchwyt z ręcznie polerowanej żywicy syntetycznej. W tym przypadku należy stosować odpowiednie ostrza Gilette Fusion. Maszynkę można zakupić wraz z eleganckim, skórzanym etui, przydatnym zwłaszcza w trakcie podróży.

Pozycje kultowe – dla których warto budować łazienkę pod kolor

Najdroższa maszynka do golenia Muhle No. 1Niewątpliwie najbardziej znanym produktem tej niemieckiej marki jest Muhle No. 1. Cena takiego cudeńka sięga nawet 1300 złotych za maszynkę, ale można ją także kupić w komplecie z pędzlem i wtedy musimy wydać ponad 2500 złotych. Jakości produktu nie trzeba zachwalać jedynie nad czym trzeba się zastanowić przy zakupie takiej maszynki to czy będzie ona pasowała do wystroju naszej łazienki.

 

Podsumowując przedstawione powyżej informacje można zauważyć, że poszczególne maszynki firmy Muhle różnią się między sobą pod względem wyglądu oraz jakości materiałów, z których zostały wykonane. Wszystkie modele tej marki charakteryzują się elegancją i solidnością, jednak to te najdroższe z nich zostały wyprodukowane z najwyższej klasy materiałów, co zapewnia im doskonały wygląd, a używającym ich mężczyznom pełen komfort. Ich zakup wiąże się wprawdzie z wyższym wydatkiem, ale ze względu na dłużą trwałość jest to korzystne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że cena tego samego modelu może być różna, w zależności od wybranego sklepu.

Rate this post