Maszynka na żyletki to jeden z przyrządów, które są najczęściej wykorzystywane przez mężczyzn do usunięcia niechcianego owłosienia. Panowie zainteresowani wyborem tej metody golenia mają do wyboru dużą ilość maszynek. Znajdują się między nimi takie, które zyskały szczególną popularność wśród dotychczasowych użytkowników. Zakup tych modeli zapewnia zatem najwyższy komfort golenia. Jedną z cenionych maszynek jest Muhle R89.

Najpopularniejszy produkt z za Renu

Muhle to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji przyrządów go golenia. Niemieckie przedsiębiorstwo działa od 1945 roku. W ofercie znajdują się produkty najwyższej jakości, które zostały wykonane ręcznie. Proponowana przez firmę Muhle R89 to maszynka na żyletki, do której można stosować wkłady od wszystkich producentów. Użytkownik ma zatem zapewnioną dowolność wyboru żyletek. Model ten działa na tej samej zasadzie co inne maszynki na żyletki. Po zużyciu ostrza wystarczy dokonać wymiany na nowe, aby móc dalej się golić. Wymiana żyletki jest bardzo prosta, dlatego można ją wykonać samodzielnie. R89 to model, który uważany jest za łagodny. Dla użytkownika oznacza to niskie ryzyko zacięć podczas golenia, dlatego maszynkę tę można polecić nawet początkującym użytkownikom. Jest to wynik między innym tego, że zastosowano tutaj zamknięty grzebień, który jest znacznie bezpieczniejszy od grzebienia otwartego. R89 to maszynka trzyczęściowa. Informacja ta jest istotna ze względu na sposób wymiany żyletki, który jest uzależniony właśnie od tego, ilu częściowy jest dany przyrząd.

Na uwagę zasługują także materiały, które zostały wykorzystane do produkcji tej maszynki. Firma Muhle zawsze używa najlepszych materiałów, które zapewniają długą wytrzymałość produktów i ich elegancki wygląd, a jednocześnie wysoki komfort golenia. Uchwyt Muhle R89 został wykonany ze stopu metalów nierdzewnych. Ma on srebrny kolor, jest okrągły i karbowany. Podobnie jak i w przypadku innych maszynek tej marki, uchwyt posiada elegancki grawer z nazwą producenta. Długość rączki można uznać za średnią. Jej średnica wynosi 12,5 milimetra, natomiast długość 94 milimetry. Maszynka waży 64 gramy. Można ją nabyć także w wariancie Muhle R106 z uchwytem w kolorze czarnym albo Muhle R107 z uchwytem w kolorze białym. Przyrząd jest bardzo wytrzymały, jeżeli jest właściwie użytkowany. W trakcie dokręcania uchwytu należy unikać stosowania zbyt dużej siły, natomiast co jakiś czas wskazane jest wyczyszczenie maszynki i naoliwienie jej gwintu. Ułatwi to zachowanie jej w dobrym stanie. Maszynka powinna być odpowiednio przechowywana, najlepiej w etui.

Inne wersje urządzenia

i-muhle-maszynka-do-golenia-r89-grande-z-wydluzona-raczka-chrom-zamkniety-grzebienWarto zwrócić uwagę na to, że dostępna jest także inna wersja tej maszynki, czyli Muhle R89 Grande. Różni się ona wyłącznie grubością oraz długości rączki. Uchwyt ma tutaj bowiem średnicę 14 milimetrów, natomiast jego długość wynosi 116,6 milimetra. Grzebień maszynki jest dokładnie taki sam jak w przypadku zwykłej R89, podobnie jak i sposób wykonania uchwytu. Ze względu na dłuższą rączkę maszynka ta jest trochę cięższa. Polecana jest w szczególności mężczyznom posiadającym duże, masywne dłonie. Zapewnia im bowiem większą wygodę niż lżejsza maszynka z mniejszą rączką. Panowie z mniejszymi dłońmi powinni pozostać przy zwykłej Muhle R89.

 

Muhle R89 RosegoldInnym bratem opisywanego urządzenia jest Muhle R89 Rosegold. Różnica polega na zmianie uchwytu na taki odznaczający się kolorem złotawo-miedzianym.

Popularność na pewno jest powodem dobrych ocen

Muhle R89 to maszynka, która zyskała bardzo dobrą ocenę wśród mężczyzn. Panowie doceniają różne zalety tego produktu. Największe znaczenie ma dla nich wysoki komfort, który zapewnia ta maszynka do golenia. Ze względu na ergonomiczny kształt uchwytu maszynka bardzo dobrze trzyma się w dłoni i ułatwia golenie. Jednocześnie jest łagodna, dlatego nie sprawia problemów mężczyznom, którzy dopiero zaczynają golenie maszynkami, jak również panom posiadającym wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę. Maszynka chroni przez zacięciami, a jednocześnie zapewnia bardzo dokładne golenie. Skóra po zabiegu jest gładka i miła w dotyku, co bez wątpienia ma największe znaczenie. Wielu mężczyzn przyznaje, że to właśnie dzięki tej maszynce zrozumieli, że golenie może być łatwym i przyjemnym zabiegiem. Produkt ten został także uznany za bardzo wytrzymały. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na to, że korzystają z niej już od kilku lat, a maszynka nadal jest w bardzo dobrym stanie. Oczywiście, wymaga to stosowania się do określonych przez producenta zasad użytkowania oraz przechowywania przyrządu w odpowiednich warunkach. Kolejna zaleta to wygląd tej maszynki. Ręczne wykonanie, tradycyjne wzornictwo i bardzo dobre materiały sprawiają, że maszynka doskonale się prezentuje. Korzystanie z niej jest dzięki temu jeszcze przyjemniejsze. Wygląd ma szczególne znaczenie dla tych mężczyzn, dla których ważne są kwestie estetyczne. Jednocześnie jest on doceniany przez tych, którzy zakupują maszynkę w prezencie dla innej osoby. Co bardzo ważne, mimo wszystkich tych zalet cena produktu nie jest wysoka. Model ten można uznać za jedną z tańszych maszynek na żyletki.

Duża popularność tego modelu wynika przede wszystkim z jego zalet, które zostały już potwierdzone przez wielu mężczyzn. To właśnie takie opinie jak te przedstawione powyżej sprawiają, że kolejni panowie chętnie sięgają po tę maszynkę. Jest ona uznawana za bezpieczną nawet dla mężczyzn, którzy dopiero zaczynają się golić. Jednocześnie spełnia oczekiwania tych, którzy mają już znacznie silniejszy zarost. Nie bez znaczenia jest także renoma producenta. Muhle to firma, która w ciągu w ciągu wielu lat swojej działalności zdołała osiągnąć bardzo dobrą pozycję na rynku. Proponowane przez nią produkty znane są z wysokiej jakości, będącej wynikiem zastosowania znakomitych materiałów oraz najlepszych metod produkcji. Dla wielu osób wybór produktów tej marki jest zatem gwarancją pełnej satysfakcji.

Muhle R89 to produkt niemal doskonały w swojej klasie

Muhle R89 to produkt, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę. Warto przedstawić go nie tylko mężczyznom, którzy korzystają z maszynek na żyletki, lecz także wszystkim, którzy chcieliby sprawić wspaniały prezent takiej właśnie osobie. Maszynki są bowiem bardzo dobrym pomysłem na podarunek dla mężczyzny, na przykład z okazji urodzin bądź imienin.

Rate this post