Maszynki systemowe to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do usuwania zbędnego owłosienia. Są to maszynki wielorazowego użytku, w których po zużyciu ostrza wystarczy dokonać wymiany wkładu, aby móc dalej się golić. Jest to rozwiązanie korzystne pod względem cenowym, a także wygodne. W Polsce można zakupić maszynki systemowe kilku producentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty marki Gillette. Ostatnią serią wprowadzoną do sprzedaży przez tę firmę są maszynki Gillette Fusion ProGlide, w której znajduje się kilka ciekawych modeli.

Najnowszy system Gillette

Gillette Fusion Proglide PowerGillette Fusion ProGlide to maszynka posiadające cienkie, doskonale tnące ostrza, które pokryte zostały powłoką zmniejszającą tarcie. Precyzyjny trymer zapewnia dokładne golenie nawet w trudno dostępnych miejscach, bez nieprzyjemnego uczucia szarpania. Dodatkowo maszynka posiada wygodny uchwyt, który gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie golenia, także pod prysznicem. W omawianej serii znalazł się również model Gillette Fusion ProGlide Power. Cechą wyróżniającą tę maszynkę jest zastosowany w niej mikrogrzebyk, który pomaga skierować włosy bezpośrednio pod ostrza, dzięki czemu usunięcie włosków jest jeszcze łatwiejsze. Kolejna propozycja to Gillette Fusion CoolWhite. Jest ona dostępna w dwóch wersjach- manualnej oraz zasilanej bateriami. Maszynka została wyposażona w pięć ostrzy PowerGlide, które są umieszczone blisko siebie, co pozwala zmniejszyć siłę nacisku i sprawia, że skóra nie jest podrażniona. Delikatne golenie jest także zasługą zastosowanych tutaj piętnastu mikrolistków. Jednak najważniejszą cechą tej maszynki są łagodne mikrodrgania zasilane bateriami. Redukują one tarcie, na skutek czego maszynka gładko prześlizguje się po twarzy, a skóra po goleniu nie jest podrażniona. Precyzyjny trymer umożliwia usuwanie włosków w trudno dostępnych miejscach oraz przycinanie baczków. W wersji manualnej oraz zasilanej baterią dostępna jest także kolejna maszynka omawianej serii, czyli Fusion CoolWhite.

Gillette Fusion Cool WhitePodobnie jak poprzedni model posiada ona aż pięć ostrzy PowerGilde, piętnaście mikrolistków oraz precyzyjny trymer, a także emituje mikrodrgania. Tym co wyróżnia maszynkę Gillette Gillette Fusion CoolWhite jest cienki pasek nawilżający lubrastrip, który znajduje się ponad ostrzami. Wykorzystany w nim preparat nawilżający zapewnia gładkie golenie. Wraz ze zużywaniem się tego preparatu pasek zaczyna blaknąć. Kiedy jego kolor stanie się biały, konieczne jest dokonanie wymiany ostrza. W ten sposób użytkownik informowany jest o tym, że zbliża się moment, w którym trzeba zakupić nowy wkład do maszynki.

Jak Gillette Fusion Proglide jest oceniane przez użytkowników ?

Po przedstawieniu modeli pochodzących z tej serii warto zwrócić uwagę na to, jak są one oceniane przez użytkowników w porównaniu z innymi maszynkami systemowymi. Opinie większości mężczyzn wskazują na to, że seria Fusion Proglide uznawana jest za lepszą niż poprzednia propozycja tej marki, czyli Mach 3, która zyskała dużą popularność. Bardzo dobrze oceniane są przede wszystkim znakomite ostrza, które pozwalają na szybkie i wygodne usuwanie owłosienia. Ulepszony został również uchwyt, który sprawia, że maszynka bardzo dobrze trzyma się w dłoni, a tym samym zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Maszynki Gillette Fusion Proglide są wprawdzie droższe od Mach 3, jednak biorąc pod uwagę ich wyższą jakość należy stwierdzić, że zasługują one na swoją cenę. Seria Fusion Proglide stanowi również poważną konkurencję dla oferty firmy Wilkinson. Zdaniem mężczyzn maszynki pierwszej z tych marek lepiej prowadzą się po twarzy i dokładniej usuwają owłosienie, chociaż różnica ta nie jest zbyt wielka. Zaletą oferty firmy Wilkinson jest fakt, iż maszynkę Quattro można nabyć wersji z trymerem elektrycznym, który jest bardzo przydatny, szczególnie w przypadku mężczyzn posiadających wąsy lub brodę. Maszynki tej marki posiadają również lżejszą rączkę, co zdaniem niektórych mężczyzn stanowi zaletę. Z drugiej strony Gillete oferuje maszynki emitujące mikrodrgania, które sprawiają, że golenie jest jeszcze wygodniejsze. Bez wątpienia istotną kwestią jest również cena. Maszynki oraz wkłady marki Gilette są droższe niż w przypadku produktów firmy Wilkinson. Różnica ta nie jest wprawdzie zbyt duża, jednak biorąc pod uwagę konieczność regularnego zakupu nowych wkładów wybór maszynek Gilette wiąże się z większymi wydatkami. Pod względem wyglądu maszynki obu serii są sobie równe. Urządzenia marki Gilette wyglądają bardziej nowocześnie, natomiast Wilkinson to doskonała propozycja dla zwolenników klasycznego designu. Produkty obu firm są tak samo łatwo dostępne. Można je znaleźć niemal w każdej drogerii, jak również nabyć drogą internetową. Należy jednak pamiętać o tym, że w sieci znajdują się również podróbki, dlatego w trakcie zakupów konieczna jest ostrożność.

Jakość goleniawww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Wyglądwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Cenawww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Porównanie do największego konkurenta

Niezależnie od różnic pomiędzy Gillette Fusion Proglide a maszynkami Wilkinson można stwierdzić, że omawiana seria to bardzo dobra propozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy chcą golić się właśnie za pomocą maszynek systemowych. Spełnia ona oczekiwania użytkowników, zapewniając im wygodne i bezpieczne, a przede wszystkim dokładne golenie. Wysoki stopień bezpieczeństwa sprawia, że maszynki te polecić można także młodym mężczyznom, którzy dopiero rozpoczynają golenie. Łagodność tych urządzeń czyni je natomiast doskonałą propozycją dla panów, którzy mają wrażliwą cerę, skłonną do podrażnień w trakcie golenia. Maszynki nadają się również dla mężczyzn posiadających twardszy zarost oraz tych, którzy nie przywykli do codziennego golenia. Wysokiej jakości ostrza umożliwiają bowiem usunięcie każdego owłosienia. Dodatkową zaletą jest fakt, że wymiana wkładów nie sprawia żadnych problemów i trwa tylko chwilę.

Gillette Fusion Proglide jest godnym następcą poprzedniczki

Gillette Fusion Proglide to maszynki, które miały zastąpić powstałą przed kilku laty serię Gilette Mach 3. Opinie mężczyzn, którzy je wypróbowali wskazują na to, że twórcy dobrze wykonali postawione przed nimi zadanie. Najnowsza seria firmy Gilette to bardzo dobre maszynki systemowe, których cena nie jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę ich wysoką jakość.

 

Rate this post