Depilacja to temat, którym interesuje się wiele osób, a przede wszystkim kobiet. W obecnych czasach istnieje dużo sposobów na to, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia. Metody te różnią się między sobą pod względem skuteczności, trwałości osiągniętego rezultatu, kosztów związanych z wykonaniem zabiegu oraz bolesności depilacji. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje depilator laserowy, który umożliwia trwałe oraz bezbolesne usunięcie włosów, poprzez zniszczenie ich cebulek i korzeni za pomocą emitowanych impulsów świetlnych.

Początki technologi depilatora laserowego nie były łatwe dla kobiet

Pierwsze próby depilacji za pomocą lasera podjęto już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wykorzystywane wówczas urządzenia nie usuwały jednak wszystkich włosów, a jednocześnie powodowały uszkodzenia skóry. Problemy te udało się wyeliminować w latach osiemdziesiątych, jednak ówczesne depilatory usuwały owłosienie jedynie na trzy miesiące. Dopiero po upływie następnych lat zdołano opracować depilator laserowy, którzy usuwa włosy trwale, a co najważniejsze w bezpieczny sposób. Osoby zainteresowane depilacją laserową zazwyczaj decydują się na skorzystanie z oferty salonu kosmetycznego. W sprzedaży pojawia się jednak coraz większa ilość depilatorów laserowych, które są przeznaczone do użytku domowego.

Najlepsze depilatory laserowe poniżej 1000 zł

depilator laserowyZa najtańszy depilator laserowy trzeba zapłacić ponad 600 złotych. Taką ceną wyznaczono za Silk’n Flash&Go Glide. Urządzenia wykorzystuje technologię HPL, czyli emisję światła pulsacyjnego o niskiej energii. Depilator emituje do 50 000 impulsów. Dzięki jednemu błyskowi można usunąć owłosienie z 3 cm² powierzchni ciała. Istnieje możliwość regulacji prędkości błysków, co ułatwia dostosowanie tempa depilacji do swoich potrzeb. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik koloru skóry, co zapewnia bezpieczeństwo, nie dopuszczając do depilacji zbyt ciemnej bądź opalonej skóry. Wprowadzona została także funkcja ochrony oczu. Impuls jest emitowany wyłącznie wtedy, kiedy powierzchnia depilatora ma kontakt ze skórą. Opinie klientów na temat tego depilatora są bardzo dobre. Idealne rezultaty można uzyskać dopiero po kilku użyciach, ale należy pamiętać, iż przy depilacji laserowej jest normalne.

 

depilator laserowy remington i-light pro ipl 6000Kolejny depilator laserowy to Remington I-light Pro IPL 6000, który kosztuje ponad 850 złotych. Jest to urządzenie opracowane przez cenionego dermatologa oraz zatwierdzone przez FDA. Depilator wykorzystuje system Multi-Flash, co pozwala na ciągłą pracę, a także technologię PROPULS, które emitujące impuls świetlny co 2 sekundy. W rezultacie można wykonywać zabiegi depilacji laserowej na większych powierzchniach ciała. Depilator posiada głowicę świetlną z modułem lampy oraz okienko świetlne lampy wraz wbudowanym filtrem UV. Zostało też wyposażone w zintegrowany czujnik skóry. Istnieje możliwość wyboru dwóch trybów impulsów, w zależności od wielkości depilowanej powierzchni. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Depilator oceniany jest jako skuteczny, cichy i bezpieczny, jednak niektórzy mają na początku pewne problemy z jego stosowaniem.

babyliss g910eZa około 1000 złotych można zakupić depilator laserowy BaByliss G910E. To urządzenie emituje światło pulsacyjne o niskiej energii. Jego zaletą jest bezpieczeństwo dla skóry. Promienie świetlne skutecznie niszczą cebulki włosów wraz z korzeniami. Depilator zasilany jest sieciowo. Można go stosować do usuwania owłosienia z różnych miejsc, na przykład nóg, ramion oraz bikini. Zdaniem użytkowników urządzenie to jest łatwe i szybkie w użyciu.

 

Najlepsze depilatory laserowe powyżej 1000 zł

silk n flash go lux 5000Kolejna propozycja to depilator Silk`n Flash&Go Lux 5000. Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię Home Pulsed Light, która stosuje energię światła pulsacyjnego. Depilator ten jest bezpieczne w użyciu i zapewnia długotrwałe efekty, co potwierdzają wyniki badań klinicznych. Urządzenie jest na razie mało znane wśród polskich użytkowników, jednak opinie stosujących je osób są bardzo pozytywne. Koszt zakupu tego depilatora to ponad 1000 złotych.

 

rowenta depilator laserowyNa uwagę zasługuje również depilator laserowy Rowenta EP9840D0 S. Jest to bardzo wydajne i bezpieczne urządzenie, które wykorzystuje najwyższej jakości lampy LED. Zapewniają one ochronę skórze i oczom. Posiada czujnik kontaktu ze skórą, który blokuje promienie świetlne, jeżeli urządzenie nie dotyka skóry. Ergonomiczny uchwyt sprawia, że urządzenie dobrze trzyma się w dłoni i zapewnia wygodę w trakcie depilacji. Depilator sprzedawany jest wraz filmem instruktażowym, który jest przydatny dla osób rozpoczynających stosowanie tego typu urządzeń.

Depilator laserowy Silk`n Sensepil XL kosztuje około 1400 złotych. Jest on oparty jest na technologii HPL, a zatem emituje światło pulsacyjne o niskiej energii. Posiada wbudowany czujnik koloru skóry, dzięki któremu bez problemu wykrywa odcień karnacji. Jeżeli okaże się on zbyt ciemny przesyłanie impulsów zostaje zablokowane. Urządzenie posiada wymienną kastę z lampą na 65000 impulsów. Jest polecane do depilacji różnych części ciała. Znacznie mniejszą liczbę włosków można zastosować już po trzech zabiegach. Depilator jest łatwy w użyciu i skuteczny, co potwierdzają opinię stosujących go osób.

Innowacyjna seria depilatorów Philips

lumeaNajdroższymi dostępnymi w polskich sklepach depilatorami laserowymi są produkty marki Philips. Najtańszy z modeli kosztuje około 1400 złotych. Jest to Lumea SC1991/00. Urządzenie to wykorzystuje technologię intensywnego światła impulsowego. Jest to technologia stosowana w salonach kosmetycznych, ale została dostosowana do warunków domowych. Depilator oferuje aż pięć regulowanych ustawień energii świetlnej. W rezultacie możliwe jest dostosowanie mocy depilacji do swoich potrzeb. Urządzenie można stosować na każdą partię ciała, także w przypadku skóry wrażliwej. Daje ono możliwość usunięcia włosów w różnych kolorach, ale nie jest przeznaczone do depilacji bardzo ciemnej skóry. Znaczące ograniczenie owłosienia widoczne jest już po czterech użycia depilatora. Zdaniem klientów depilator ten jest prosty w użyciu i bezpieczny, a jednocześnie zapewnia zadowalające rezultaty.

lumea philipsKolejny depilator laserowy tej marki to Lumea SC2001/01, za który trzeba zapłacić prawie 1700 złotych. Podobnie jak wcześniej omówiony model, urządzenie wykorzystuje technologię intensywnego światła impulsywnego i posiada pięciostopniową regulację energii świetlnej. Jest bezpieczne w użytku niezależnie od partii ciała. Nie wymaga stosowania wymiennych lamp ani żeli. Depilator uznawany jest za skuteczny i bezpieczny. Jego wady są takie same jak w przypadku innych tego typu urządzeń, a zatem przede wszystkim wysoka cena oraz duża ilość przeciwwskazań zdrowotnych do stosowania.

 

depilator lumeaOstatnia z propozycji marki Philips to depilator laserowy Philips Lumea SC2004/11, którego cena jest podobna jak w przypadku poprzedniego urządzenia. Posiada on takie same funkcje jak poprzednie modele. Depilator został wyposażony w nasadkę, która pozwala na szybkie usunięcie owłosienia z większych obszarów ciała, na przykład nóg czy brzucha. Posiada także tryb umożliwiający łatwe przesuwanie urządzenia po skórze, na skutek czego zabiegi przebiegają w płynny sposób. Urządzenie zasilane jest w sposób sieciowo-akumulatorowy. Zdaniem użytkowników pozwala ono na bezbolesną depilację, zapewnia długotrwałe rezultaty i nie powoduje podrażnień skóry. Jako zalety wskazywane są także cicha praca oraz szybkie ładowanie.

Depilator laserowy ? Nie zwlekaj bo warto go mieć.

Depilator laserowy to urządzenie, dzięki któremu można znacząco ograniczyć owłosienie. Wśród największych zalet jego stosowania wymienić należy także bezbolesność, dzięki czemu usuwanie owłosienia przestaje być przykrym doświadczeniem. Istnieje wprawdzie dużo przeciwwskazań do depilacji laserowej, jednak właściwie stosowane depilatory są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Początkowo urządzenia takie mogą wydawać się trudne w użyciu, ale wraz z każdym kolejnym zastosowaniem zabiegi stają się prostsze. Duża ilość dostępnych depilatorów sprawia, że każdy może wybrać najlepsze dla siebie urządzenie. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na technologie wykorzystywane przez poszczególne urządzenia, posiadane przez nie funkcje, a także na opinie dotychczasowych użytkowników.

Rate this post