Kompletując zestaw do golenia należy wziąć pod uwagę zakup produktu tj. balsam po goleniu. Korzystanie z balsamu jest bardzo istotne dla skóry, ponieważ tego typu kosmetyk ma za zadanie złagodzić podrażnienia, które wystąpiły na skórze podczas golenia i najczęściej bardzo dobrze spełniają ten cel.

Różne rodzaje balsamu po goleniu.

Balsam po goleniu markowy T&H Wybór zależy od rodzaju cery. Mężczyznom posiadającym skórę bardzo wrażliwą ze skłonnościami przesuszania i zaczerwienienia poleca się balsamy przeznaczone do pielęgnacji tego typu skóry. Najczęściej na opakowaniach tych produktów znajduje się informacja, że jest to produkt sensitive czyli delikatny. W ich składzie raczej nie powinien znaleźć się alkohol. Mężczyźni wbrew pozorom mogą mieć problemy z faktem, iż po goleniu ich skóra jest czerwona i podrażniona. W takiej sytuacji kosmetyk ma bezpośrednie przełożenie na ilość podrażnień, aczkolwiek wtedy jego bezdyskusyjnymi składnikami powinna być witamina B5 oraz alatonina. Produkt posiadający prowitaminę B5 będzie bardzo dobrze nawilżał skórę, natomiast balsam pogoleniu zawierający alantoinę będzie regenerował i odnawiał uszkodzony naskórek. To nie jedyne, jeśli chodzi o pożądane składniki, bowiem w tym gronie wyróżnić możemy także elementy umożliwiające osiągnięcie efektu „Cool Freeze Effect„. To niezwykle przyjemne uczucie, do którego szybko możemy się przyzwyczaić i polubić je. Posiadacze normalnej, niewymagającej cery powinni zainwestować w typ nawilżający.

Woda czy balsam po goleniu ?

Niektórzy mężczyźni zastanawiają się nad tym czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór wody po goleniu czy balsamu po goleniu, jednak wszystko przemawia na korzyść drugiego z wymienionych produktów. Z drugiej strony bardzo wielu konsumentów lubi używać kosmetyki zawierające alkohol, ponieważ czują oni świeżość po goleniu oraz uważają że alkohol jest najlepszym składnikiem odkażającym skórę. Niewątpliwie przed dokonaniem zakupu powinniśmy zapoznać się ze składem produktu, ponieważ to właśnie głównie od niego uzależniona jest skuteczność wybranego środka.

Popularne produkty.

Szukając odpowiedniego produktu z kategorii balsam po goleniu przedmiotem naszego zainteresowania może być Nivea Men Sensivite Łagodzący balsam po goleniu, który, jak się okazuje, spełnia większość wymagań takiego produktu, jakie stawiają przed nim mężczyźni. Należy podkreślić, iż stosując go znacząco spada ryzyko podrażnienia, a dodatkowo nie zawiera w swoim składzie alkoholu. Istotnym czynnikiem przemawiającym za wyborem konkretnego produktu jest przyjemny zapach, którego balsamowi firmy Nivea nie można odmówić. Redukcja zaczerwienień to kolejna zaleta balsamu, jednak potrafi on także złagodzić uczucie napiętej twarzy po goleniu. W parze z wysoką jakością idzie całkiem atrakcyjna cena, ponieważ za ten balsam każdy mężczyzna będzie musiał zapłacić około 15-25 złotych za butelkę o pojemności 100 ml. Szukając innego produktu np. z racji nieodpowiedniego zapachu należy wziąć pod uwagę jego wydajność, stopień wchłaniania i cenę. Nie bez znaczenia pozostaje rzecz jasna także jego skład.

Balsam po goleniu markowy GucciDoświadczenia bardzo wielu klientów pokazują, że szukając takich produktów zdecydowanie rozsądniejszym wyjściem jest zakup sygnowany jedną ze znanych marek niż szukanie produktów w najtańszej półce cenowej. Na rynku dostępne są produkty wielkich marek takich jak Gucci, Calvin Klein czy Dior. Oczywiście produkty te są bardzo dobre jakościowo zawierające wyciągi z różnych roślin, które bardzo dobrze nawilżają oraz uelastyczniają skórę twarzy. Jedynym mankamentem tych produktów jest cena. Zaczynają się one od ceny powyżej kilkudziesięciu PLN a kończą nawet na cenie kilkuset za tubkę wielkości 70-100 ml.

 

 

Czy balsam jest niezbędny ?

Niejednokrotnie kobiety przekonują się, że ich mężczyźni nie kupują dla siebie kosmetyków, jednak im samym ubywa… kobiecych kosmetyków, które tak naprawdę powinny być przeznaczone tylko dla przedstawicielek płci pięknej. Mężczyźni, choć być może używają takich produktów rzadko, powinni posiadać swoje kosmetyki, w tym między innymi balsam po goleniu. Jak już zostało wspomniane posiadanie kosmetyku po goleniu jest jak najbardziej wskazane. Czy to będzie balsam po goleniu czy woda kolońska to już jest kwestia gustu oraz rodzaju naskórka na twarzy każdego mężczyzny. Produktów na rynku jest dosyć dużo oraz rozpiętość cenowa jest także dosyć duża. Jeżeli uważamy że nie warto wydawać tych kilkuset złotych na produkt z wyższej półki, to znajdziemy z pewnością dużo tańsze produkty, które spełnią gusta nawet bardzo wymagających konsumentów.

Rate this post