Jeżeli ktoś sądzi, że krem do golenia jest produktem, który można wybierać w sposób przypadkowy, przy sugerowaniu się wyłącznie tym, ile dany wariant kosztuje, niech lepiej przeczyta ten tekst bardzo uważnie. Prawda jest taka, że nie powinno się kupować kremu „pierwszego z brzegu”, a raczej podejść do tematu w sposób bardziej przemyślany i rozważny. Ale po kolei, od czego zacząć, gdy już planujemy taki zakup?

Zalety kremów

Krem do golenia nivea mild niebieskiWiększość z Was zauważyła pewnie, drodzy Panowie, że dzisiejszy segment kremów do golenia na rynku, przybiera coraz to większe rozmiary. Nie chodzi nawet o to, że znani producenci wprowadzają do swojej oferty coraz to nowsze warianty. Obok znanych producentów, takich jak Gillette, Nivea czy L’Oreal – opatrzonych rzecz jasna sugestywnym „for men” – na rynek zaczynają się przedostawać też nowe linie produktowe, zupełnie świeżych marek.

Zarówno te bardziej znane, jak i raczkujące na rynku, mogą być kosmetykiem dającym spore korzyści naszej skórze. Jednym z często stosowanych zabiegów jest to, że kremy do golenia są dziś wzbogacane w bardzo różne witaminowe mieszanki, pozwalają zredukować podrażnienia, zmaksymalizować dostarczanie skórze składników odżywczych.

Jaki krem do golenia wybrać?Krem do golenia Palmolive dla skóry wrażliwej

Na początku zostało powiedzianych kilka słów o tym, żeby w miarę możliwości unikać nieprzemyślanego kupowania kremów. No i to jest sprawa numer jeden! Wiadomo, że faceci aż tak bardzo nie przywiązują uwagi do swojego wyglądu, jak robią to panie, no ale…

Wszyscy mamy różne typy cery. Dlatego też, żeby nie fundować sobie problemów z policzkami czy generalnie, całościowo rozpatrywaną skórą twarzy, warto dobrać wariant kremu właśnie pod cerę. I tak, inny krem będzie idealny do cery wrażliwej, inny do cery z tendencją do szybkiego tłuszczenia się. Jeszcze inny wariant, będą musiały wybrać osoby z cerą suchą. Dochodzimy teraz do jeszcze jednej ważnej rzeczy, mianowicie – wspomagania kremów innymi elementami kosmetycznymi.

Krem do golenie MuhleJeżeli chodzi o widełki cenowe są to ceny kremów nie ekskluzywnych zawierają się w 5-25 złotych za tubkę. Nie można w tego rodzaju produktach powiedzieć że do skóry przetłuszczającej albo wrażliwej jest różnica w cenie. Natomiast ceny kremów znanych marek rozpoczynają się kwotą 50 złotych.

Co jeszcze trzeba kupić, byśmy zapewnili skórze sto procent komfortu?

W zależności od wspominanego wcześniej typu cery, który nas charakteryzuje, trzeba też zadbać o dobór odpowiednich elementów dodatkowych – kremów lub balsamów nawilżających, żeli po goleniu czy zapachowej wody po goleniu, dostarczającej skórze nawilżenia i odświeżenia, przy oczywistym dostarczeniu przyjemnego, preferowanego przez nas zapachu.

Topowi producenci na rynku, rozwiązali ten problem tak, ze nie musimy zamartwiać się i zawracać sobie głowy dobieraniem kolejnych kosmetyków do golenia. Po prostu, dostarczają nam gotowe zestawy, dedykowane dla poszczególnych rodzajów cery, grup wiekowych etc. Jest to o tyle wygodne, że możemy dzięki temu sporo zyskać:

– oszczędzamy czas;

– możemy oszczędzić sporo pieniędzy

– zapewniamy swojej skórze najlepsze z możliwych rozwiązań.

Problemy skórne, a wybór kremu

Bywa czasem tak, że mężczyźni mają problemy ze skórą, która albo często się przesusza, albo ma tendencję do częstego i intensywnego przetłuszczania. Wówczas, zastosowanie nieodpowiedniego kremu może tylko pogorszyć sprawę. Co zrobić, by tego uniknąć?

Możemy na przykład wybrać się do apteki lub drogerii, bo tam będziemy w stanie polegać na doświadczeniu wykwalifikowanych sprzedawców. Warto wspomnieć, że są specjalne hypoalergiczne warianty kremów, są również takie, które są rekomendowane przez dermatologów.

Właśnie – jeżeli mamy jakiś poważny skórny problem, zanim zaczniemy stosować jakikolwiek preparat do golenia, trzeba będzie zasięgnąć porady specjalisty, może być konieczne nawet wykonanie kompleksowego badania skóry twarzy.

Ktoś może zapytać, po co tyle zachodu z kremem do golenia?

Odpowiedź jest prosta. Jest wiele elementów, które świadczą o klasie faceta i o tym, że o siebie dba. Dbanie o skórę twarzy, to dzisiaj jedna z elementarnych zasad, których warto przestrzegać wówczas, gdy chcemy się cieszyć zainteresowaniem płci pięknej. Poza tym, skóra twarzy jest bardzo wrażliwa na szereg różnych czynników, a przez golenie przy użyciu odpowiednich preparatów gdzie z pewnością w tym koszyku znajduje się krem do golenia, możemy jej zapewnić ochronę w stuprocentowym zakresie.

Rate this post