Golenie się to praktycznie codzienny element higieny każdego człowieka, a w szczególności płci pięknej. Jednak również większość mężczyzn goli się codziennie, a spora część osób robiących to codziennie narzeka na największy problem po tej czynności, a mianowicie na podrażnienia po goleniu. Jak więc golić się na twarzy, nogach, w miejscach intymnych by nie cierpieć potem na nieprzyjemne podrażnienia po goleniu?

Podrażnienia po goleniu – konkretne przypadłości.

Podrażnienia po goleniu to dość ogólna nazwa wszystkich przypadłości jakie mogą nas dotknąć przy niewłaściwym usuwaniu owłosienia z naszego ciała. Dlatego też warto poznać dokładnie problem i dowiedzieć się, co może nam przydarzyć, jeśli nie będziemy odpowiednio golili miejsc intymnych, nóg czy twarzy.

maszynka do goleniaNajczęstszą przypadłością rzecz jasna są zaczerwieniania skóry powstające wskutek podrażnienia skóry przez ostrza maszynki do golenia. Goląc się doprowadzamy jednocześnie do mikrouszkodzeń naskórka, w wyniku czego dochodzi właśnie do zaczerwieniania i dużej wrażliwości skóry. Inną przypadłością mogą być także wrastające włoski, które dość często pojawiają się po zbyt dokładnym i mocny goleniem pod włos. Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych czy podrażnienia po goleniu bikini to także różnego rodzaju stany zapalne, powstają one na skutek tego, że maszynka do golenia mogła być zaniedbana. Niezwykle ważne jest by maszynka do golenia była czysta, nie trzeba też ukrywać, że maszynki jednorazowe są często wykorzystywane kilkukrotnie, jednak należy pamiętać, że przed kolejnym goleniem warto taką maszynkę do golenia wyczyścić chociażby spirytusem salicylowym, a jeśli nie posiadamy go pod ręką wystarczą także perfumy, które w większości przypadkach posiadają alkohol w swoim składzie. Dość poważnym problemem mogącym wynikać z podrażnienia podczas golenia jest zapalenie mieszków włosowych. Jest to nic innego jak wynik tego, że maszynka do golenia nie była zdezynfekowana.

Podrażniona skóra po goleniu to poważny problem.

Praktycznie każdy z nas kto się goli, a robi to praktycznie każdy, nie ma co ukrywać, cierpiał z tego powodu na podrażnienia skóry, w jaki więc sposób unikać tego rodzaju podrażnień, w jaki sposób golić zarówno twarz czy miejsca intymne by tego rodzaju przypadłość nam nie doskwierała?

Rzecz jasna sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia z ludzkiego ciała jest całe mnóstwo, a golenie nie jest jedynym skutecznym sposobem. Przyjrzyjmy się jednak najpierw samemu goleniu przy użyciu jednorazowych maszynek do golenia. Najważniejszym elementem podczas golenia maszynkami jednorazowymi jest używanie specjalnej pianki, żelu przeznaczonego do golenia ew. krem do golenia lub golenie się pod sam koniec kąpieli by włoski zdążyły się trochę rozmiękczyć. Zmiękczone włoski łatwiej poddają się ostrzom maszynki przez co poruszając maszynką po delikatnej skórze ostrze nie podrażniają tak mocno skóry jak byłoby to w przypadku golenia na sucho. Szczególnie dotyczy to osób, które narzekają na podrażnienia po goleniu miejsc intymnych. Specjalne żele oraz pianka do golenia zapewniają także odpowiedni ‘poślizg’ dla maszynki do golenia. Ponadto ważna jest również technika golenia. Większość osób niestety uważa, że golenie pod włos jest dokładniejsze, przez co narażają się na podrażnienia po goleniu. Najlepszą metodą golenia jest golenie owłosienia z włosem,  nie narażamy się wtedy na podrażnienia po goleniu miejsc intymnych, podrażnienia po goleniu bikini czy podrażnienia po goleniu nóg. Dodatkowo warto wspomnieć, że golenie z włosem zmniejsza ryzyko tak zwanych wrastających włosków.  Do ważnych informacji, które każdy powinien sobie wziąć do serca jest to, że częste golenie pomaga przyzwyczaić się skórze do różnego rodzaju obciążeń dlatego też w późniejszym czasie możemy kompletnie pozbyć problemu jakim jest podrażniona skóra po goleniu.

Jak łagodzić podrażnienia po goleniu?

Podrażniona skóra po goleniu to problem dotyczący praktycznie każdego. Przynajmniej raz w życiu zdarzyło się każdemu z nas cierpieć z powodu podrażnionej skóry tuż po zakończeniu golenia. Jednak co powinniśmy zrobić, żeby pomóc sobie kiedy już dorobimy się podrażnionej skóry po goleniu? Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych rad i sposobów jak radzić sobie z podrażnieniami skóry,  a także jak ich unikać:

  • Pierwszorzędnie zadbaj o to, by Twoja maszynka do golenia była czysta, przed rozpoczęciem golenia przeczyść ją spirytusem salicylowym lub perfumami z zawartością alkoholu. Sprawdź także, czy maszynka, której masz zamiar używać jest odpowiednio ostra, czy ostrza nie zdążyły już się stępić.
  • Używaj tylko markowych i polecanych maszynek do golenia. Nie podajemy tutaj konkretnych marek, jednak najlepsze maszynki jednorazowe to te, które posiadają ruchomą główkę oraz trzy lub więcej ostrzy.
  • Przed rozpoczęciem golenie koniecznie skorzystaj z pianki, żelu do golenia bądź sięgnij po mydło do golenia. Tego rodzaju preparaty skutecznie zmiękczają włoski oraz pozwalają na lżejsze i szybsze golenie bez podrażnień. Należy również pamiętać o tym, że niektóre preparaty do golenia mogą wywoływać na naszej skórze uczulenie, warto więc najpierw przetestować nowy preparat na niewielkiej powierzchni by mieć pewność, że jest on dla nas bezpieczny.
  • Po goleniu powinniśmy używać odpowiednich preparatów nawilżających oraz regenerujących. Niestety duża część osób golących się jednorazowymi maszynkami zapomina o tym, że jest to właśnie jeden z najważniejszych zabiegów po goleniu. Najlepsze są maści z dużą zawartością aloesu oraz witaminy E. Nic nie stoi też na przeszkodzie by samemu stworzyć specjalną maseczkę, którą nałożymy na skórę tuż po goleniu. Brak zastosowania specjalnego kremu lub balsamu po goleniu może powodować znaczne wysuszenie skóry, a także podrażnienia i zaczerwienienia skóry.
    Szczególna rada dla kobiet to fakt, że nie powinny one wykonywać jakichkolwiek zabiegów depilacyjnych przed jak i w trakcie okresu menstruacyjnego.
  • Dość poważnym problemem są również wrastające włoski, które następnego dnia po goleniu mogą powodować bardzo duży dyskomfort. Jeśli jest to problem, który powraca powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, by golić się z włosem, nie pod włos, używać specjalnych preparatów, które zapobiegają wrastaniu włosków, a przed goleniem wykonać dokładny peeling skóry, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko występowania wrastających włosków. Ponadto przyczyną wrastania włosków po goleniu może być także zbyt ciasna bielizna oraz ciuchy, które nakładamy tuż po goleniu, to samoczynnie powoduje, że nowo wyrastający włosek nie może swobodnie rosnąć w swoim kierunku przez co wbija się on pod skórę i tworzy niesamowicie, nieprzyjemny problem. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wyciskać krostek powstałych w wyniku wrastających włosków. To najczęściej spotykane podrażnienia po goleniu nóg oraz podrażnienia po goleniu bikini.

 

Podrażnienia po goleniu – to nie koniec świata – podsumowując.

podrażnienie skóry po goleniuSłowem krótkiego podsumowania warto powiedzieć, że podrażnienia po goleniu nóg, podrażnienia po goleniu miejsc intymnych oraz ogólne podrażnienia po goleniu zawsze były i będą wstępowały u dużej części osób. Niestety problemy takie występują najczęściej z winy samego zainteresowanego. Nieodpowiednia higiena, brak odpowiedniego nawilżenia skóry po goleniu, a także stosowanie nieodpowiedniej pianki czy żelu do golenia znacznie przyczyniają się do nasilenia tego problemu. Już sama technika golenia wpływa na to, czy wystąpią podrażnienia po goleniu czy też nie. Należy zapamiętać jedno – włoski powinno się golić w kierunku w którym rosną, nigdy pod włos, choć golenie pod włos zapewnia dłuższy efekt. Niezwykle ważnym elementem przed goleniem jest również odpowiedni peeling ciała, przez co włoski „chowają” się i dokładne golenie wymaga więcej wysiłku, co może też skutkować problemem bardzo dobrze znanym kobietom – czyli wrastającym włoskom. Pamiętajmy, higiena, odpowiednia technika oraz odpowiednie preparaty przed i po goleniu to klucz do sukcesu i zadbanej skóry.

Rate this post