Depilacja woskiem to jeden z najpopularniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Ta metoda zapewnia długotrwałe efekty, a jednocześnie nie wymaga ponoszenia zbyt wysokich kosztów. Depilacja woskiem możliwa jest zarówno na ciepło, jak i na zimno. W przypadku pierwszej z tych metod przez rozpoczęciem zabiegu trzeba rozgrzać wosk. Do tego celu potrzebny jest podgrzewacz do wosku. Taki podgrzewacz to specjalne urządzenie elektryczne, w którym umieszcza się wkłady lub puszki wypełnione woskiem, żeby podnieść ich temperaturę, a tym samym przygotować je do zabiegu depilacji. Większość modeli przeznaczona jest do podgrzewania wkładów woskowych typu „roll-on”, o pojemności 100 mililitrów. Z tego powodu należy zwracać szczególną uwagę na pojemność kupowanych wkładów, aby nie okazały się one za duże dla posiadanego podgrzewacza. Zazwyczaj podgrzanie wosku wymaga podłączenia urządzenia do źródła zasilania. Dostępne są jednak także podgrzewacze bezprzewodowe, które zapewniają większą wygodę, ponieważ można z nich korzystać w dowolnym miejscu. Poszczególne modele podgrzewaczy różnią się między sobą pod wieloma względami. Niektóre urządzenia są przeznaczone do użytku domowego, podczas gdy inne poleca się przede wszystkim do zastosowania profesjonalnego, czyli do salonów kosmetycznych. Ze względów cenowych zakup podgrzewacza przeznaczonego do użytku profesjonalnego nie jest korzystnym rozwiązaniem, jeżeli zamierza się używać urządzenia w domu. Poszczególne podgrzewacze mają różną moc. W przypadku niektórych urządzeń wynosi ona poniżej 40 W, podczas gdy w innych nawet ponad 200 W. Większa moc oznacza trochę szybsze podgrzewanie wosku, jednak należy pamiętać, że nawet zastosowanie urządzenia o najwyższej mocy nie spowoduje natychmiastowego rozgrzania. Średnio potrzeba na to 30 minut.

Na co zwracać uwagę przy zakupie podgrzewacza do wosku

Niektóre podgrzewacze do wosku umożliwiają regulację temperatury, co oznacza, że można samodzielnie decydować o tym, jak ciepły będzie wosk. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, których skóra wymaga zastosowania wosku o nieco niższej temperaturze. Dostępne są także takie urządzenia, które pozwalają na podgrzewanie jednocześnie większej ilości wosku. Takie rozwiązanie jest korzystne głównie w przypadku salonów kosmetycznych. Należy także zwrócić uwagę, na to, że poszczególne urządzenia przeznaczone są do podgrzewania wosku w różnej postaci. Podgrzewacz do wosku w puszcze nie sprawdzi się przy wosku w rolkach. Można także dostrzec duże różnice w cenach dostępnych w sprzedaży urządzeń. Najtańsze podgrzewacze do wosku można zakupić za około 50 złotych, podczas gdy najdroższe urządzenia kosztują nawet 700 złotych. To tylko niektóre z różnic pomiędzy poszczególnymi modelami podgrzewaczy. Warto pamiętać, że cechy urządzenia mają wpływ na jego jakość. Wybór odpowiedniego produktu jest znacznie prostszy, jeżeli zwróci się uwagę na modele, które zyskały dużą popularność.

Jak dobrze wybrać podgrzewacz do wosku?

Jednym spośród najtańszych produktów jest podgrzewacz do wosku Arco Tropic z termostatem. Topodgrzewacz do wosku arco urządzenie o mocy 65 W, przeznaczone do wkładów z woskiem „roll on” o pojemności 100 mililitrów. Posiada wbudowany termostat oraz diodę led, która informuje o włączonym zasilaniu. Został wyposażony także w pokrywkę zabezpieczającą przez zabrudzeniem. Przewód zasilający ma długość 100 centymetrów. To podgrzewacz niewielkich rozmiarów o ergonomicznym kształcie, dzięki któremu urządzenie łatwo trzyma się w dłoni podczas wykonywania zabiegu depilacji. Urządzenie umożliwia podgrzanie wosku to temperatury idealnej do dokładnego, a zarazem bezpiecznego usunięcia włosków. Wosk jest gotowy do użycia po 25 minutach od rozpoczęcia podgrzewania. Gwarancja jakości wynosi 12 miesięcy. Zdaniem dotychczasowych użytkowniczek propozycja firmy Arco to jeden z najlepszych podgrzewaczy do wosku, który można nabyć w taki niskiej cenie. Urządzenie jest łatwe w użyciu, a jednocześnie wytrzymałe. Dodatkowo dobrze się prezentuje.

 

podgrzewacz do wosku activ depiluxWśród tanich urządzeń wyróżnia się także podgrzewacz do wosku Depilux Mono marki Activ . Pomimo mocy 40 W pogrzanie wosku następuje dość szybko. Urządzenie jest bezpieczne i łatwe w obsłudze. Doskonale nadaje się do użytku domowego. Sprawdza się również w użytku profesjonalnym, ponieważ możliwe jest łączenie podgrzewaczy i tworzenia baterii nawet 10 sztukowych. Model uzyskał pozytywną ocenę, jako tani, a jednocześnie łatwy w obsłudze i wytrzymały. Urządzenie posiada roczną gwarancję.

 

Kolejną propozycją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest wielofunkcyjny podgrzewacz do wosku Vanity.vanityDzięki niemu można podgrzać zarówno wkłady woskowe, jak i puszki z woskiem. Możliwe jest podgrzewanie jednocześnie wkładów w trzech standardowych rozmiarach oraz puszki 400 mililitrowej. Urządzenie nadaje się także do użytku profesjonalnego. Posiada dwie regulacje temperatur: do 85° C dla wkładów woskowych oraz do 120° C dla wosku w puszce. Urządzenie waży 2,3 kilograma. Jego moc wynosi 235 W. Producent zapewnia 24 miesięczną gwarancję jakości. Podgrzewacz ten zyskał bardzo dobrą ocenę wśród osób, które zajmują się wykonywaniem zabiegów depilacyjnych zawodowo. Jest to produkt, który można zaliczyć do podgrzewaczy w średniej cenie, dlatego stanowi on dobrą propozycję także dla osób, pragnących mieć profesjonalny podgrzewacz we własnym domu.

Do profesjonalnego użytku doskonale nadaje się również podgrzewacz do wosku Depileve 400 lub 800 gram. Urządzenie to wyróżnia się między innymi krótkim czasem podgrzewania wosku. Wystarczy bowiem 15 minut, aby podgrzewacz do woskuosiągnął on temperaturę idealną do wykonania zabiegu depilacji. To bardzo krótki czas, szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że moc tego urządzenia wynosi tylko 30 W. Podgrzewacz posiada regulowany termostat, co zapewnia dużą wygodę. Ten model został wyposażony także w światełko, które wskazuje na funkcjonowanie termostatu. Na komfort użytkownika wpływa również antypoślizgowa podkładka. Podgrzewacz został wykonany z plastiku ABS, co sprawia, że jest bardzo odporny na wysokie temperatury. Urządzenie jest także łatwe do utrzymania w czystości oraz nie odbarwia się. Produkt ten zyskał bardzo dobrą ocenę zarówno wśród osób wykorzystujących go do celów profesjonalnych, jak i pośród ludzi używających go w domu. Umożliwia szybkie podgrzanie wosku do właściwej temperatury, zapewnia duże bezpieczeństwo, a dodatkowo jest bardzo wytrzymały. Podgrzewacz ten można uznać za produkt w średniej cenie.

Dobrze wybrany podgrzewacz do wosku to gwarantowana satysfakcja z depilacji

Podgrzewacz do wosku to urządzenie, które jest niezbędne dla wszystkich osób stosujących depilację woskiem na ciepło. Należy pamiętać, że jakość tego urządzenia ma istotny wpływ na efekt depilacji, a jednocześnie na bezpieczeństwo użytkownika. Słaby podgrzewacz może spowodować, że zabieg będzie znacznie bardziej czasochłonny niż w przypadku zastosowaniu dobrego urządzenia, a jednocześnie będzie stwarzał ryzyko poparzeń. Z tego względu przed zakupieniem konkretnego produktu warto dokładnie przeczytać informacje na temat poszczególnych podgrzewaczy, jak również zapoznać się z opiniami dotychczasowych użytkowników.

Rate this post