Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg pielęgnacyjny, który wykonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Damskie i męskie urządzenia do golenia są jednak trochę inne, co wynika przede wszystkim z różnic pomiędzy włosami oraz z faktu, że kobiety i mężczyźni usuwają owłosienie z różnych partii ciała. Damskie golarki i depilatory tworzone są w taki sposób, aby skutecznie usuwały niechciane włosy, a jednocześnie były delikatne dla wrażliwej kobiecej skóry. Poszczególne z nich w różnym stopniu spełniają te zadanie. Wśród dostępnych produktów można wskazać takie, które zasługują na szczególną uwagę. Należy do nich zaliczyć na przykład maszynki do golenia dla kobiet Gillette Venus.

Golenie się maszynkami do golenia jako najpopularniejsza forma usuwania owłosienia.

Maszynki to jedna z kilku dostępnych metod depilacji. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w nożyki, które ucinają niechciane włoski tuż przy skórze. Za najważniejsza zaletę takiego golenia uznaje się brak bólu, który wynika z faktu, że nie dochodzi do wyrwania włosków wraz z cebulkami. Z drugiej jednak strony efekty tego zabiegu trwają krócej, niż w przypadku użycia na przykład depilatora, co uznawane jest za największym minus golarek. Niektórzy ludzie zwracają uwagę także na inne wady golenia maszynką. W trakcie zabiegu konieczne jest bowiem zachowanie szczególnej ostrożności oraz użycie odpowiednich kosmetyków ochronnych, na przykład pianek, ponieważ w przeciwnym razie łatwo o zadrapania i podrażniania skórne. Pewnym problemem może być też niedokładne usuwanie owłosienia, na które narzekają przede wszystkim kobiety posiadające mocniejsze włoski lub słaba poręczność rączki, utrudniająca kontrolę nad maszynką. Należy jednak zauważyć, że komfort i bezpieczeństwo zależą przede wszystkim od konkretnej golarki, ponieważ poszczególnie z nich znacznie się od siebie różnią. Ilość dostępnych teraz propozycji jest bardzo dużą. W trakcie wybierania maszynki powinno się sprawdzić jej ostrza i rączkę, a także zwrócić uwagę na inne szczegóły, które mogą mieć wpływ na przebieg golenia. To właśnie z tego powodu warto zapoznać się z maszynkami Gillette Venus, które cieszą się aktualnie dużą popularnością.

Maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami

Gillette Venus BreezeWśród oferowanych przez Gillette produktów znajdują się maszynki z wymiennymi ostrzami, które uznawane są za rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym. Można z nich bowiem korzystać przez długi czas, ponieważ po zużyciu ostrza wystarczy tylko dokupić odpowiedni wkład. Na szczególną uwagę zasługują między innymi maszynki Gillette Venus Breeze. To nowoczesne rozwiązanie, które sprawia, że podczas golenie nie trzeba wykorzystywać dodatkowych pianek, żeli czy mydła. Przed rozpoczęciem zabiegu wystarczy bowiem zmoczyć maszynkę pod wodą, dzięki czemu w trakcie golenia uwalniany jest żel. Maszynka posiada bowiem elastyczne paski żelu, w których znajduje się masło nawilżające. Zapewnia ono idealny poślizg maszynki, a jednocześnie odżywia skórę. Sprężysty uchwyt rączki ułatwia jej używanie, natomiast system potrójnych ostrzy gwarantuje skuteczne usunięcie wszystkich włosków. Użytkowniczki tej maszynki zwracają uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo golenia, nawet w przypadku wrażliwej skóry.

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Gillette Venus EmbraceKolejna ciekawa propozycja to maszynki Venus Embrace. W tym przypadku wykorzystano system aż pięciu ostrzy, dzięki czemu skóra jest idealnie gładka już po jednym pociągnięciu tą maszynką. Co bardzo ważne, maszynka idealnie dostosowuje się do kształtów ciała, co znacznie ułatwia golenie. Wykorzystana tutaj rączka Soft Grip sprawia, że maszynka dobrze trzyma się w dłoni, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo. Maszynka Gillette Venus Embrace posiada także obwódkę nawilżająca, która sprawia, że skóra po zabiegu jest gładka i nie podrażniona. Specjalny uchwyt do zawieszania umożliwia przechowywanie maszynki pod prysznicem. Venus Embrace to jedna spośród najlepiej ocenianych damskich maszynek Gilette. Jest skuteczna, łagodna dla skóry, natomiast golenie nią określane jest jako szybkie i przyjemne.

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Gillette Venus ProskinKobietom posiadającym wrażliwą skórę można polecić także maszynki Venus ProSkin Sensitive. Dzięki pięciu blisko osadzonym ostrzom można dokładnie usunąć włoski, bez konieczności stosowania silnego nacisku. Podrażnieniom przeciwdziała dodatkowo pasek nawilżający, natomiast kontrolę nad golarką ułatwia rączka SofGrip. Wykorzystany tutaj uchwyt ShowePod pozwala na bezproblemowe przechowywanie maszynki pod prysznicem.

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Golarki jednorazowe

Gillette Venus RivieraFirma Gilette przygotowała również interesujące propozycje dla zwolenniczek golarek jednorazowych. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagą na przykład na maszynki Gillette Venus Riviera. Jest to golarka wyposażona w trzy ostrza otoczone miękkimi, ochronnymi poduszkami. W celu zwiększenia komfortu wykorzystano także pasek nawilżający z odrobiną aloesu, który zapewnia bardzo dobry poślizg maszynki. Dotarcie do trudnej dostępnych miejsc możliwe jest dzięki obrotowej główce. Istotną zaletą tej golarki jest również jej antypoślizgowa rączka o świeżym zapachu. Maszynka oceniana jest przez użytkowniczki jako bardzo skuteczna, a jednocześnie wydajna. Golenie nią sprawia, że skóra jest gładka i świeża.

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Gillette Venus Proskin MoisturerichNastępna z dostępnych maszynek jednorazowych to Gillette Venus Proskin Moisturerich. To golarka przebadana dermatologicznie, która posiada pasek nawilżający wzbogacony o masło do ciała. Zapewnia on skuteczną ochronę nawet w przypadku mocnych pociągnięć. Nie trzeba zatem stosować dodatkowych pianek lub innych kosmetyków ochronnych, ponieważ wystarczy zwilżyć maszynkę wodą. Tutaj także wykorzystano ruchomą główkę, która dopasowuje się do kształtów ciała oraz zapewniającą łatwą kontrolę nad golarką rączkę SoftGrip. Maszynka polecana jest przede między innymi dla kobiet, które mają wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień w trakcie golenia.

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Gillette Simply Venus 3Wśród golarek jednorazowych tej marki wymienić należy także Gillette Gillette Simply Venus 3 Plus. Podobnie jak i omówione wcześniej maszynki, posiadają one obrotową główkę z trzema ostrzami, dzięki czemu można dokładnie usunąć włoski nawet z trudno dostępnych miejsc. Wykorzystano tutaj również ochronne mikropłetwy, które znacznie ograniczają ryzyko podrażnień i zacięć podczas golenia. Maszynka posiada komfortową rączkę antypoślizgową, jaka zwiększa wygodę oraz bezpieczeństwo w trakcie zabiegu. Przez dotychczasowe użytkowniczki golarka ta uznana została za bardzo łatwą w użyciu. Jej zaletą jest także przystępna cena.

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Oraz okolice bikini

Maszynka Gillette Venus Bikini Szczególną pozycją w ofercie Gillette jest trymer przeznaczony do okolic bikini. Jest to łatwe w użyciu urządzenie, przy pomocy którego można w dowolny sposób przyciąć owłosienie. Precyzyjne golenie zapewnia wykorzystany tutaj grzebień ochronny. Trymer Gillette Venus posiada znaczną przewagę nad nożyczkami, ponieważ posiada zastosowano w nim obrotowe ostrza, co zapewnia znacznie większą wygodę. Do skrócenia włosów wystarczy jeden ruch, jak w przypadku zwykłego golenia. Trymer posiada specjalną rączką o ergonomicznym kształcie, która sprawia, że zabieg staje się jeszcze łatwiejszy. Urządzenie to zyskało dobrą opinię wśród dotychczasowych użytkowniczek, chociaż niektóre kobiety na początku mają pewne problemy z korzystaniem z niego. Skracanie owłosienia tym trymerem jest zatem proste dopiero wtedy, gdy ma się już pewną wprawę w posługiwaniu nim. Niestety produkt ten jest aktualnie słabo dostępny na rynku polskim

Ocena użytkownikówwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com

Liderem rynku jest Gillette Venus

Gillette Venus to maszynki do golenia, które są aktualnie jednymi z najczęściej wybieranych przez kobiety. Do najważniejszych zalet tej oferty zaliczyć należy duży wybór produktów, ponieważ firma sprzedaje zarówno golarki jednorazowe, jak i maszynki, w których możliwa jest wymiana ostrzy. Wśród dostępnych w asortymencie produktów nie zabrakło także precyzyjnego trymera do okolic bikini. Czytając opinie dotychczasowych użytkowniczek golarek można stwierdzić, że stanowią one bardzo dobrą propozycję. Usuwanie nimi owłosienia jest łatwe oraz bezpieczne, co wynika głównie z zastosowanych przez producentów nowoczesnych rozwiązań. To właśnie dzięki nim maszynki sprawdzają się dobrze nawet w przypadku tych kobiet, których skóra jest skłonna do podrażnień, a jednocześnie eliminują problemy, jakie często pojawiają się podczas golenia maszynkami.

Rate this post